Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Ve frýdlantské nemocnici opět funguje chirurgická ambulance. Od září se bude i operovat

čtvrtek, 15. srpna 2019, 13:34

Krajská nemocnice Liberec, která od července provozuje Nemocnici Frýdlant, tam obnovila chirurgickou ambulanci. Od září plánuje obnovit ve Frýdlantu i operace. Do nemocnice budou dojíždět z Liberce erudovaní specialisté. V ambulanci ordinuje primář liberecké chirurgie Peter Hromádka.

„Zatím jsem indikoval k operaci čtyři pacienty z Frýdlantska. Myslím, že číslo se bude postupně navyšovat. Prázdninové měsíce svádí lidi k jiným aktivitám, než je návštěva lékaře. Také bude pravděpodobně, bohužel, delší dobu trvat, než se nám podaří obnovit důvěru ve frýdlantskou nemocnici. Ale já věřím, že se nám to podaří," řekl Peter Hromádka.


Od září počítá s tím, že se ve Frýdlantu bude znovu tři dny v týdnu operovat. Ve Frýdlantu budou podle Hromádky lékaři provádět jednodušší zákroky. Za komplikovanějšími operacemi budou muset lidé do Liberce, kde se pacienti i lékaři mohou spolehnout na zázemí velké nemocnice.

„Chováme se k pacientům zodpovědně, což znamená, že jim otevřeně říkáme i věci, které neslyší úplně rádi. Jako například u pacientky s poměrně komplikovanou diagnózou, které jsem musel vysvětlit, že pro ni bude lepší počkat si na operaci v Liberci, kde jsou připravena specializovaná oddělení, kdyby náhodou nastaly neočekávané komplikace," doplnil primář.

Nemocnice Frýdlant

Nemocnice Frýdlant, která zajišťuje péči pro 25 tisíc lidí z Frýdlantského výběžku, v posledních letech kvůli nedostatku lékařů postupně omezila péči. Od července ji provozuje největší Krajská nemocnice Liberec, která společnost odkoupila za 8,6 milionu korun od EUC. Cena odpovídá zůstatkové hodnotě vybavení, areál totiž patří městu Frýdlant a provozovatel si ho pronajímá. Podle generálního ředitele Richarda Lukáše chce krajská nemocnice ve Frýdlantu zachovat maximální možný rozsah medicíny.

Napsal(a) ČTK | Foto Nemocnice Frýdlant

Štítky nemocnice, Frýdlant, chirurgie, ambulance

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o