Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Péči o pacienty ve Frýdlantu převzala liberecká nemocnice

pondělí, 1. července 2019, 14:20

Péči o pacienty ve Frýdlantu převzala dnes Krajská nemocnice Liberec. Největší nemocnice v Libereckém kraji odkoupila od EUC nemocnici za 8,6 milionu korun, což odpovídá zůstatkové hodnotě vybavení. Areál samotný patří městu Frýdlant a nemocnice si ho pronajímá. Pro nemocné se dnes mnoho nezměnilo, nemocnice normálně funguje, žádné z oddělení nový provozovatel nezavřel.

Většina pacientů změnu vítá, mnozí se obávali, že nemocnice ve Frýdlantu skončí. „Je to dobře, museli bychom všichni jezdit do Liberce a bylo by tam pro nás asi málo místa," řekl Jaroslav Janáček, který dnes mířil na kontrolu na chirurgii. „Určitě mi to zjednoduší život, že nebudu muset jezdit do Liberce, přeci jen je to daleko a teď nemůžu jezdit autem," doplnil Jiří Kubát, který je po infarktu.

Péče pro 25 tisíc lidí

Nemocnice Frýdlant zajišťuje péči pro 25 tisíc obyvatel Frýdlantského výběžku. Firma EUC (dříve Euroclinicum) ji koupila v roce 2013. Od té doby ve Frýdlantu kvůli nedostatku lékařů postupně omezila péči. Už rok neposkytuje ani lékařskou pohotovost. Situaci ještě zkomplikovala otrava krve, která se v závěru loňského roku objevila u devíti operovaných pacientů. Příčiny dosud nejsou jasné, policie případ stále vyšetřuje. Liberecký kraj usiloval o odkoupení nemocnice tři roky.

Zachování péče

„Chceme nemocnici ve Frýdlantu zachránit a stabilizovat. Máme zájem o všechny dobré, poctivě a pilně pracující zaměstnance nemocnice. Dobří zdravotníci jsou to nejlepší, co nemocnice má," řekl generální ředitel liberecké nemocnice Richard Lukáš. Krajská nemocnice podle něj plánuje, že ve Frýdlantu zachová maximální možný rozsah medicíny a chce poskytovat lidem bezpečnou a kvalitní zdravotní péči. „Žádné oddělení se nezavírá, nikdo neztrácí svou práci, nebudeme ale nutit naše zaměstnance, aby šli pracovat do Frýdlantu, sami jich v Liberci nemáme dost. Nebudeme ohrožovat libereckou nemocnici ve snaze zachránit tu frýdlantskou," dodal Lukáš.

Napsal(a) ČTK | Foto Nemocnice Frýdlant

Štítky nemocnice, Liberec, Frýdlant, nemocnice, KNL

O čem píše Drbna.cz

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

V Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v ČeskuV Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v Česku

V Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v Česku

Dnes, 09:32V motolské nemocnici v Praze v srpnu porodila žena s transplantovanou dělohou. Její dítě je tak...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o