Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Problém pro frýdlantskou nemocnici. Nemůže provádět ortopedické operace

úterý, 19. března 2019, 17:19

Soukromá nemocnice Frýdlant ze skupiny EUC nemůže nabízet jednodenní ortopedické operace, neuspěla ve výběrovém řízení. Pacienti teď musí na operace, jako jsou třeba artroskopie kolene, do Liberce nebo jiných nemocnic. Do konce loňského roku platily pojišťovny ročně ve Frýdlantu 300 ortopedických operací, kvůli změně typu smlouvy musela ale nemocnice absolvovat nové výběrové řízení. Neuspěla.

„Ve výběrovém řízení jsme ke svému překvapení neuspěli, podle dostupných informací byl proti zástupce Libereckého kraje a některé zdravotní pojišťovny, zástupce ortopedické společnosti se hlasování zdržel. Ortopedickou péči ve frýdlantském výběžku poskytujeme již mnoho let. A to jak ambulanci dva dny v týdnu, tak i potřebnou operativu," komentoval výsledky výběrového řízení ředitel Nemocnice Frýdlant Jiří Madar. Ukončení operací může podle něj znamenat také uzavření ortopedické ambulance.

Otrava krve

Frýdlantská nemocnice zajišťuje péči pro 24 tisíc obyvatel Frýdlantského výběžku. Loni v létě ale přestala kvůli nedostatku lékařů poskytovat lékařskou pohotovostní službu. Před Vánoci ukončila i akutní chirurgickou péči. Na konci listopadu musela navíc zcela zastavit operace kvůli uzavření operačních sálů v souvislosti s otravou krve u devíti operovaných pacientů. Nikdo z nich nezemřel, posledního propustili z nemocnice na počátku ledna. Příčiny zatím nejsou jasné, policie případ stále vyšetřuje. Přesto mohla nemocnice 12. února znovu začít operovat.

Jednodenní chirurgie

Nemocnice chce nabízet jednodenní chirurgii s personálním 24hodinovým zajištěním lékařské i sesterské péče. V režimu jednodenní chirurgie jsou někteří pacienti přijati, operováni a propuštěni domů během téhož dne, někdy zůstávají po operaci v péči na lůžku do druhého dne. V současné době ale Liberecký kraj vyjednává s vlastníky o odkoupení nemocnice. Zařízení i péči pro pacienty z regionu by měla v polovině roku převzít Krajská nemocnice Liberec, obnovit tam pak plánuje i 24hodinovou péči.

Napsal(a) ČTK | Foto Nemocnice Frýdlant

Štítky nemocnice, Frýdlant, EUC, ortopedie

O čem píše Drbna.cz

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobnýObjem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Dnes, 14:22Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5...

ODS chce o spolupráci jednat s konzervativně liberálními stranamiODS chce o spolupráci jednat s konzervativně liberálními stranami

ODS chce o spolupráci jednat s konzervativně liberálními stranami

Dnes, 10:50Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se...

Hybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojilyHybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojily

Hybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojily

Dnes, 08:50V městské hromadné dopravě krajských měst přibývá v posledních letech vozů využívajících...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o