Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

FOTO: Nemocnice otevírá školku pro děti zaměstnanců. Vymyká se provozní dobou

pátek, 30. srpna 2019, 14:49

Celkem osmdesát osm dětí nastoupí v pondělí do nově otevřené mateřské školy KNofLík v liberecké Klášterní ulici. Otevřela ji krajská nemocnice především pro své zaměstnance. Pro ně přizpůsobila pracovní dobu, když jedno z oddělení bude otevřeno už od 5:45 a další zase skončí až v 19:15.

Školka vznikla v paneláku z bývalé ubytovny. Celkem v ní budou čtyři oddělení a provozní doba bude 13,5 hodiny. Nemocnice rekonstrukce vyšla na 35 milionů korun. 

Právě rozšířenou pracovní dobou vychází vstříc zaměstnancům nemocnice, kteří pracují ve dvanáctihodinovém provozu. „Ve zdravotnictví pracuje spousta žen, které se musí starat o malé děti. Školka s dlouhou provozní dobou je přesně to, co bylo potřeba. Firemní školky jsou v mnoha firmách standardní součástí péče o zaměstnance,“ řekla ředitelka ošetřovatelské péče nemocnice Marie Fryaufová.

Školka vznikla v paneláku nad poliklinikou Klášter. Kromě školky tu najde zázemí také administrativa nemocnice. Při rekonstrukci zbyly pouze panely, vše ostatní muselo být postaveno znovu.

Školku nemocnice chtěla otevřít několik let, povedlo se to ale až letos. „Snaha se konečně naplnila. Máme krásnou, moderní a progresivní školku, pěknou zahradu a také příhodnou provozní dobu. To vše bez jediné koruny dotací,“ připomněl ředitel nemocnice Richard Lukáš.

Montessori

Školka bude provozována v duchu Montessori pedagogiky, u budovy vznikla také nová zahrada. „Děti se tu kromě her i něco naučí. Kromě herního vybavení jim je zde k dispozici například truhlářský ponk či záhony. Budou sázet a opečovávat rostliny a pozorovat, jak vlastně vzniká jídlo,“ popisuje jednatelka školky Ivana Honsnejmanová.

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o