Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Školáci zasednou do lavic druhého září. O Vánocích je čeká šestnáct dní volna

pátek, 16. srpna 2019, 15:45

Letní prázdniny se pro někoho pomalu, pro jiného velmi rychle, blíží ke svému konci. Už druhého září začíná nový školní rok 2019/2020. Jak jsou během něj naplánovány prázdniny a jak budou dlouhé? Přinášíme vám malý přehled.

Po nástupu do školy čeká školáky první volno až po dvou měsících. Státní svátek 28. září vychází na sobotu, od vyučování si tak odpočinou až koncem října. Podzimní prázdniny navazují na státní svátek 28. října, volno pak bude ještě v úterý a ve středu.

Vánoční prázdniny budou letos dlouhé. Začnou v pondělí 23. prosince a skončí v pátek 3. ledna. Pokud připočteme i víkendy, volno bude tentokrát 16 dní dlouhé. Vyučování pak začne v pondělí 6. ledna.

Ve čtvrtek 30. ledna skončí první pololetí, v pátek jednatřicátého budou jednodenní pololetní prázdniny. 

A poslední prázdniny, ty jarní, si školáci z libereckého okresu užijí v březnu od devátého do patnáctého. Jde o úplně poslední turnus, příští rok jim začnou už na začátku února.

Vysvědčení se ve školách bude předávat v úterý 30. června, o den později začnou letní prázdniny.

Napsal(a) redakce | Foto Jan Luxík

Štítky školní rok, prázdniny, škola

O čem píše Drbna.cz

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

V Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v ČeskuV Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v Česku

V Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v Česku

Dnes, 09:32V motolské nemocnici v Praze v srpnu porodila žena s transplantovanou dělohou. Její dítě je tak...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o