Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Škola na Ladech se dočká zateplení, práce začnou na konci měsíce

úterý, 6. srpna 2019, 08:34

Základní škola na Ladech v České Lípě se dočká zateplení. Práce začnou už na konci měsíce srpna. Náklady se pohybují okolo necelých 87 milionů korun. Za tyto peníze se dočká nových oken, fasády a do budoucna i úspornějšího provozu.

Oproti původním plánům měla být sice rekonstrukce o 7 milionů nižší, nakonec se ale cena musela posunout. „Původně odhadovanou cenu návrhl projektant v polovině roku 2018. Od té doby ale vzrostly ceny nejen materiálů, ale také prací,“ informovala starostka České Lípy Jitka Volfová.

Město podalo žádost o dotaci, která by mohla výrazně pomoci se zafinancováním projektu. Z Operačního programu životního prostředí by českolipská radnice mohla získat až 40 procent na pokrytí nákladů spojených se zateplením pláště a instalací fotovoltaických panelů. Také by mohla dostat až 70 procent na náklady na instalaci systému nuceného větrání.

Školu čekají velké změny. „Budova dostane nová okna, ta současná jsou v zoufalém stavu. Nové budou i dveře. V kuchyni bude instalovaná nová vzduchotechnika a zateplení se dočkají fasády i střechy všech pavilonů školy,“ uvedla mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová.

Podle předpokladů by všechny práce měly být hotové zhruba za rok. „Stavba bude probíhat za plného provozu školy,“ dodala starostka. Přesto se bude město snažit, aby rekonstrukce narušovala výuku co nejméně.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o