Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Liberecká univerzita připravila letní kurzy robotiky pro školáky

neděle, 16. června 2019, 18:05

Kurzy programování LEGO robotů připravila na prázdniny pro školáky Technická univerzita v Liberci. V programu Dětské univerzity nabízí čtyři týdenní kurzy ve formě příměstského tábora. Určené jsou pro žáky od pátých do sedmých tříd.

Přihlásit se je možné on-line na internetových stránkách Dětské univerzity. Týdenní kurz přijde na 2300 korun včetně obědů v menze.

Dětská univerzita je jedním z projektů zaměřených na propagaci přírodovědných a technických oborů a vzdělávání školáků. Liberecká univerzita se propagaci techniky věnuje od roku 2009, nejprve v programu Startech-začni s technikou, na který o tři roky později navázala Otevřená univerzita a následně projekt Edutech. Kurzy na univerzitě prošly za více než deset let tisíce dětí, mnohé z nich už dnes studují na vysoké škole.

Možnost si něco vyzkoušet

„Ověřili jsme si, že děti technické problémy baví a není těžké je zaujmout. Ve školách a při výuce ale často nemají příležitost si něco samy zkusit, prozkoumat, vyřešit nebo vyrobit. Naše kurzy jim tuhle možnost dávají," řekl hlavní koordinátor projektu Miloš Hernych. Na prázdniny připravila univerzita čtyři týdenní kurzy robotiky, které začínají 8. a 15. července a 5. a 26. srpna. „Každý je pro zhruba 15 dětí, pokud to půjde, přidáme ještě další," řekl.

V kurzu si děti nejprve robota postaví, pak se ho naučí i programovat. Poznají také všechny senzory, kterými robot dokáže zkoumat své okolí, a naučí se je využívat pro řízení robota - především pro jízdu. „Kurz nevyžaduje žádné předchozí znalosti, podmínkou je pouze logické myšlení a chuť programovat robota," dodal Hernych.

Týdny pohybu hrou

Technická univerzita také na léto tradičně připravuje pro děti Týdny pohybu hrou. Letos už 24. ročník. Příměstský tábor dává dětem od šesti do 14 let možnost vyzkoušet si sporty, k nimž se běžně nedostanou. Sedm týdenních turnusů je však už dlouho před prázdninami obsazených, dnes odpoledne zbývalo jediné volné místo v týdnu na přelomu července a srpna.

Napsal(a) ČTK | Foto Luboš Vrabec

Štítky Liberec, univerzita, kurzy, robotika, léto

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o