Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Stihne se rekonstrukce ruprechtické školy? Sedmý srpen je pro nás deadline, řekl náměstek

středa, 5. června 2019, 15:01

Sedmý srpen. To je termín, na který teď spoléhá město, škola i rodiče dětí. V ten den totiž stavební firma má předat hotovou stavbu školy na náměstí Míru v Ruprechticích. Stihne se to? Jistota není, vedení radnice ale po kontrolním dnu věří, že to tak bude.

„Sedmého srpna bychom měli mít školu předanou a začne dostěhovávání nábytku,” podotkl náměstek primátora Jiří Němeček. Slovo dostěhování zvolil záměrně, škola totiž bude moci částečně stěhovat už dříve. „Nově přistavěná patra obou budov dostaneme už 30. června, tam tedy stěhování začne už po tomto datu,” vysvětlil.

Termín se protahoval

Hotovo mělo být původně už v květnu, termín se pak ale několikrát i kvůli vícepracem protahoval, až z toho vyšel 7. srpen. „To je pro nás deadline, dál už jít nemůžeme,” uvedl Němeček, který se na stavbě setkal i s vedením stavební firmy při kontrolním dnu.

„Dodavatelská společnost nám jde naroti. Stavba je velmi napjatá, ale z obou stran je velká vůle, aby to dopadlo tak, jak očekáváme,” doplnil. Podle něj firma předá stavbu uklizenou tak, že škola už další úklid nebude muset zajišťovat. „Bude se moci rovnou stěhovat.”

Rekonstrukce školy se prodražila o zhruba devět milionů. „Jedna zeď nebyla ukotvená, dělníci našli trubky, které vedly jinam, než měly vést, ucpaná kanalizace. Takových věcí tam bylo více,” informoval Němeček.

Sedm milionů za provoz v náhradních prostorech

Dalších zhruba sedm milionů stál město samotný provoz školy v náhradních prostorech. „Je v tom stěhování, autobusy, pronájem na univerzitě, nákupy vybavení, obědy v menze, které jsou významně dražší než na základní škole,” vypočítal náměstek Ivan Langr.

I podle něj není možné termín předání překročit. „Když to přeženu, museli bychom učit na ulici, žádné jiné náhradní prostory už nesežeme. Jsme velmi vděční, že jsme na univerzitě mohli být,” dodal.

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o