Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Jak složité je žít se zrakovým postižením? To si vyzkouší žáci liberecké základky

čtvrtek, 18. dubna 2019, 11:12

Benefiční akci Lesní světlušky pořádá ve čtvrtek druhého května základní škola Lesní v Liberci. V rámci ní proběhnou zážitkové aktivity, kde si žáci vyzkouší, jaké je žít se zrakovým postižením. Akce vyvrcholí v kině Varšava benefičním koncertem. Výtěžek Lesních světlušek půjde na nadaci Světluška.

Akce probíhá v rámci Dobro-druzi, organizovaném nadací Via, která podporuje dobrovolnickou činnost. Na Lesní ho organizuje školní parlament. „Odpoledne ve škole proběhnou zážitkové aktivity, kde si žáci budou moci vyzkoušet různé činnosti se zavázanýma očima, aby si uvědomili, jak je složité  žít se zrakovým postižením,” říká Petra Gabarová, učitelka ZŠ Lesní a koordinátorka školního parlamentu.

Návštěva potmě

Součástí bude i workshop Návštěva potmě, projekt organizovaný právě Světluškou, kde její pracovníci představí nové technologie, pomáhající nevidomým a také asistenčního psa. „Při přípravě spolupracujeme i s libereckým Tyflocentrem a Tyfloservisem,” dodala Gabarová.

Večer se uskuteční v kině Varšava benefiční koncert, kde vystoupí současní i bývalí žáci školy. „Oslovili jsme i známé osobnosti libereckého hudebního života, aby svou účastí obohatili náš program a podpořili dobrou věc, zatím nám přislíbil své vystoupení Jakub Děkan, Romuald Klemm a Adam Jánský,” uvedla Petra Gabarová.

Výstava zrakově postižených umělců

V kině Varšava bude v rámci akce i výstava obrazů dvou zrakově postižených umělců z Liberecka – Lukáše Černého a Andrey Klozové.

Koncert v Kině Varšava je určen i pro veřejnost. „Přijďte a pomozte nám pomáhat, věříme, že to má smysl,” uzavírá koordinátorka školního parlamentu.

Napsal(a) redakce | Foto ZŠ Lesní

Štítky Lesní světlušky, projekt, zrakové postižení, zš lesní

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňůČesko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Dnes, 12:06Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes...

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povoleníDva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dnes, 10:09Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka...

Realisté končí, rozhodla o tom členská základnaRealisté končí, rozhodla o tom členská základna

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Dnes, 09:31Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o