Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Školáci z Ruprechtic budou muset do azylu. Škola se až do ledna bude opravovat

úterý, 26. června 2018, 07:01

Liberec musel na poslední chvíli řešit, kam od září umístí 360 žáků ze základní školy nám. Míru. Chystá se její rekonstrukce bezmála za 64 milionů korun a město počítalo s tím, že stavbaři budou na opravě školy v Ruprechticích pracovat za provozu. Riziko zranění po dobu oprav by ale bylo velké. Zpět do své školy by se tak děti měly vrátit v únoru příštího roku.

Děti od první do třetí třídy budou od září chodit do nedaleké ZŠ Vrchlického, starší budou půl roku dojíždět do areálu Technické univerzity u Husovy ulice. „Hrozilo vážné riziko, že prostory vůbec neseženeme, protože v Liberci na našich školách zkrátka nejsou vůbec a na krajských jich bylo také velmi málo," uvedl náměstek primátora Ivan Langr.

Vstříc jim vyšla univerzita a bylo podle něj štěstí, že ji město oslovilo v době, kdy ještě nejsou hotové rozvrhy pro příští semestr. „Kdybychom přišli o měsíc později, tak už nemáme šanci," dodal.

Na univerzitu bude dojíždět kolem 220 dětí z osmi tříd, radnice tam bude vypravovat školní autobus.

Podle Langra ještě před 14 dny netušili, že náhradní prostory budou potřeba. V projektu se počítalo s tím, že vnitřní úpravy, jež by omezovaly výuku, se stihnou o letních prázdninách.

Další práce se měly dělat za běžného provozu školy. „Bezpečnost práce jako státní úřad ale rozhodl, že tam děti nepustí po dobu, kdy se bude dělat střecha, protože hrozí zvýšené riziko úrazu," uvedl náměstek.

Rekonstrukce vnitřních prostor obou budov školy, oken, dveří, fasády i střechy je plánovaná na 50 týdnů, práce začnou nejspíš 9. července. „Od stavební firmy máme slíbeno, že hlavní budova bude hotová do ledna, tím pádem by všechny děti mohly být zpátky od února," řekl Langr.

Hlavní budova je podle něj schopna dočasně pojmout všech 14 tříd školy i stravovnu. Většinu nákladů na rekonstrukci školy ZŠ nám. Míru zaplatí město z evropských dotací, získalo pro ni dvě dotace z operačního programu pro životní prostředí a jednu z Integrovaného regionálního operačního programu. Kvůli stěhování vybavení a přípravným pracím už děti do školy nechodí, prázdniny jim začaly o tři týdny dříve.

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o