Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

ZOO smutní. Po třinácti letech v Liberci uhynula lvice Elsa

pátek, 17. ledna 2014, 09:35

Liberecká ZOO oznámila smutnou zprávu. Po třinácti letech strávených v zahradě ve čtvrtek odpoledne uhynula šestnáctiletá lvice Elsa. Ve výběhu tak zanechala svého ještě o tři roky staršího partnera Sultána. ZOO nyní přemýšlí, jak dál, zda vůbec chov lvů bude pokračovat, nebo zda je nahradí jiné šelmy.

Elsa přišla do liberecké ZOO jako tříletá v roce 2001. V pavilonu šelem strávila celkem třináct let. Dožila se tak šestnácti. „To je na velkou kočku věk velmi úctyhodný, takže odchod nebyl nijak velkým překvapením,“ uvedl mluvčí zahrady Ivan Langr.

Jejímu partneru Sultánovi je dokonce devatenáct, v ZOO tak přemýšlí, co dál. „Zvyšující se věk obou lvů byl pro nás již před časem signálem, že musíme začít přemýšlet nad další koncepcí a využitím pavilonu šelem,“ řekl Langr.

Podle něj je pozice Bílých Tygrů nezpochybnitelná, ale kdo k nim? Ve hře jsou dvě varianty. „Buď ponechat skladbu zvířat zhruba ve stejném složení jako dosud, nebo vsadit kromě tygrů na menší kočky a pavilon tedy v tomto směru zpestřit. Už nyní tráví ve vnitřních ubikacích zimní období krásný levhart obláčkový, kdysi to byl například i černý levhart,“ dodal mluvčí.

Napsal Luboš Vrabec

Štítky zoo, lvice, elsa

Kam dál?

V Chrastavě postaví povodňový památník z části mostuV Chrastavě postaví povodňový památník z části mostu

V Chrastavě postaví povodňový památník z části mostu

čtvrtek, 16. ledna 2014, 13:53Na ničivou povodeň z roku 2010 bude v Chrastavě odkazovat žulový pomník. Město proto vypisuje...

Hejnické kino jede. Loni přišlo skoro osm tisícovek lidíHejnické kino jede. Loni přišlo skoro osm tisícovek lidí

Hejnické kino jede. Loni přišlo skoro osm tisícovek lidí

čtvrtek, 16. ledna 2014, 09:44Kinosál v Hejnicích a několik představení v letním kině loni navštívilo 7737 diváků. To je o tři...

Nové vedení za 100 milionů pomůže Liberecku a FrýdlantskuNové vedení za 100 milionů pomůže Liberecku a Frýdlantsku

Nové vedení za 100 milionů pomůže Liberecku a Frýdlantsku

středa, 15. ledna 2014, 09:53Energetici dokáží díky stomilionové investici do nového vedení velmi vysokého napětí připojit nové...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o