Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Referendum o hazardu v Jablonci nebude, odpůrci se nevzdávají

čtvrtek, 26. června 2014, 17:59

Referendum, které mělo rozhodnout o budoucnosti hazardu v Jablonci nad Nisou, nebude. Primátorův návrh uspořádat hlasování 6. září nezískal v zastupitelstvu podporu, neprošel ani žádný z pozměňovacích návrhů.

 

Odpůrci hazardu se nevzdávají, okamžitě chtějí začít sbírat podpisy pod petici za vyhlášení referenda v termínu komunálních voleb, které bude 10. a 11. října. Po jednání zastupitelstva to řekl Jakub Strnad z občanského sdružení Jablonec bez hazardu.

Jablonečtí zastupitelé už v roce 2011 schválili vyhlášku, podle níž mají všechny herny ve městě 31. prosince letošního roku skončit, lidé se ale bojí, že nově zvolení zastupitelé ji změní. Žádali proto peticí okamžitý zákaz hazardu ve městě. Zastupitelé v květnu žádosti nevyhověli, pověřili ale primátora, aby na červnové jednání připravil návrh na vyhlášení referenda. Ten ale podporu nezískal. "Výsledkem hlasování nejsem překvapen, z průběhu jednání jsem nabyl pocitu, že zastupitelé byli zavaleni různými návrhy a stalo se nepřehledným," poznamenal Strnad.

Na jednání se dnes objevili i zástupci provozovatelů. "Hazard byl, je a bude, jde jen o to, kdo bude uspokojovat poptávku hráčů," řekl na jednání výkonný ředitel Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS Petr Vrzáň. Upozornil, že provozovatelé heren jsou připraveni se zavření bránit u soudu. Výkonný ředitel společnosti Synot Tip Petr Mikoška upozornil, že zrušení heren nic nevyřeší. "Když se něco zakáže, neznamená to, že se to vymýtí," upozornil a varoval před vznikem nelegálních heren.

Početná skupina provozovatelů heren na jednání podle Strnada ukázala, že stále věří, že zákaz hazardu v Jablonci bude prolomen. "I když současné zastupitelstvo deklarovalo, že změny neprovede, nemůžeme vědět, co bude po volbách," poznamenal. Odpůrcům hazardu tak podle něj teď nezbývá nic jiného, než ustavit přípravný výbor a začít sbírat podpisy za referendum souběžně s volbami. "Času není mnoho," dodal Strnad. Zastupitelstvo se tak k tématu referenda o hazardu bude zřejmě muset po prázdninách vrátit.

Napsala ČTK

Kam dál?

V botanické zahradě začal kvést vzácný zmijovec titánskýV botanické zahradě začal kvést vzácný zmijovec titánský

V botanické zahradě začal kvést vzácný zmijovec titánský

středa, 25. června 2014, 16:37Po třech dnech nekonečného čekání se může liberecká botanická zahrada pochlubit rozkvetlým...

Liberecký kraj bude dávat ročně 15 milionů na podporu hasičůLiberecký kraj bude dávat ročně 15 milionů na podporu hasičů

Liberecký kraj bude dávat ročně 15 milionů na podporu hasičů

středa, 25. června 2014, 16:25Liberecký kraj bude od příštího roku dávat na podporu hasičů 15 milionů korun ročně. Počítá s tím...

Liberecký kraj koupí bývalý "výzkumák" za 125 milionůLiberecký kraj koupí bývalý "výzkumák" za 125 milionů

Liberecký kraj koupí bývalý "výzkumák" za 125 milionů

úterý, 24. června 2014, 18:55Liberecký kraj koupí bývalé sídlo VÚTS (dříve Výzkumný ústav textilních strojů) v sousedství...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o