Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Při požáru domu se škodlivin nadýchalo osm lidí

pátek, 24. dubna 2015, 16:01

Osm lidí se ráno nadýchalo škodlivin při požáru domu ve Velkých Hamrech na Jablonecku, který založilo neopatrné dítě. Pět lidí se ze zakouřeného domu dostalo až díky pomoci hasičů. Novináře o tom dnes informovala krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Škoda je 200.000 korun.

"Za vznikem požáru stála hra dítěte s otevřeným ohněm," uvedla Štrauchová. Požár zasáhl dvě místnosti přízemního bytu, zakouřen však byl celý dům a lidé se přes dým nemohli dostat ven. "Dva obyvatele domu hasiči zachránili pomocí automobilového žebříku, další tři lidi vyvedli ven s nasazenými maskami," vypočetla Štrauchová.

Podle krajské mluvčí záchranné služby Lenky Moravcové škodliviny nikomu nezpůsobily vážnější újmu na zdraví. "Tři lidi jsme ošetřili na místě, tři odvezli do nemocnice v Tanvaldu a dva do Jablonce. Jde o lehká zranění," upřesnila.

Požár bytového domu byl na tísňovou linku 112 ohlášen v 7:40. Hasičům se podařilo zabránit šíření požáru do deseti minut, za půl hodiny byl požár zcela zlikvidován. Včasným zásahem se podařilo zachránit majetek za čtyři miliony korun.

Napsala ČTK

Kam dál?

Liberecký kraj vyhlásil výtvarnou soutěž Světlo pro hospicLiberecký kraj vyhlásil výtvarnou soutěž Světlo pro hospic

Liberecký kraj vyhlásil výtvarnou soutěž Světlo pro hospic

čtvrtek, 23. dubna 2015, 08:42Liberecký kraj ve spolupráci se společností Spacium vyhlásily výtvarnou soutěž Světlo pro hospic....

Liberec v úterý patřil cyklistům. Jeďte Do práce na koleLiberec v úterý patřil cyklistům. Jeďte Do práce na kole

Liberec v úterý patřil cyklistům. Jeďte Do práce na kole

středa, 22. dubna 2015, 10:49Popáté se v úterý v Liberci konala jarní cyklojízda, kterou každoročně startuje kampaň Do práce na...

Před 20 lety byla zpřístupněna rozhledna na KozákověPřed 20 lety byla zpřístupněna rozhledna na Kozákově

Před 20 lety byla zpřístupněna rozhledna na Kozákově

úterý, 21. dubna 2015, 17:20Před 20 lety, 22. dubna 1995, byla slavnostně otevřena rozhledna na Kozákově u Semil. Hora, která...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o