Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Oslavy ve znamení klaunských nosů a závěsných křesílek

pondělí, 22. září 2014, 10:57

Den plný klaunů. Pod tímto mottem proběhly v sobotu 20. září letošní Oslavy Ještědu. Od otevření unikátního vysílače a horského hotelu totiž uplynulo už 41. let. Kromě lákavých prohlídek hotelu včetně obnovených interiérů a jindy nepřístupných prostor vysílače, čekal na účastníky oslav program plný hudebních a divadelních vystoupení a další zábavy.

O tu se starali také všudypřítomní klauni. Pro koho je Ještěd srdeční záležitost, ten mohl přispět na nové čalounění slavných závěsných křesílek v horském hotelu.

Na vrchol zamířili lidé různě - lanovkou, historickým autobusem, pěšky, na kole, autoveteránem, ale třeba i s pivním sudem na zádech při 11. ročníku tradiční soutěže. Všechny nakonec spojil obdiv ke stavbě, kterou denně alespoň jednou zahlédneme, i když je zahalený v oblacích, tak víme, že tam nahoře někde je a vítá nás vždy, když se vracíme do Liberce, ať už odkudkoli.

Na Oslavách Ještědu se podílí Liberecký kraj společně se statutárním městem Liberec a dalšími partnery. Město Liberec také finančně přispělo na obnovu původního baru. Navracet interiéru hotelu Ještěd jeho původní podobu se již třetím rokem snaží spolek Ještěd 73.

„Postupná obnova interiérů objektu libereckého hotelu Ještěd je velmi pozitivním impulsem. Hotel totiž není unikátem jen jako stavba, ale má i unikátní interiéry, což návštěvníci po jejich obnově do původního stavu ocení o to víc. Angažování špičkových odborníků a autora původního návrhu vybavení architekta Otakara Binara je navíc zárukou kvalitní obnovy vybavení i dalších vnitřních prostor na Ještědu,“ komentoval přidělení dotace náměstek primátorky pro cestovní ruch Jiří Rutkovský. Ten také návštěvníky dopoledne na Ještědu přivítal společně s náměstkyní hejtmana Hanou Maierovou.

Úspěšný byl odpolední pokus o vytvoření nového rekordu v největším počtu dětí s klaunským nosem na nejvyšším místě. Na terase před horským hotelem v tisíci metrech nad mořem se jich nakonec shromáždilo 102.

Příznivce pyšného symbolu Liberce potěšila autogramiáda nové publikace „Ještěd 11x jinak“. Ve vestibulu hotelu si lidé mohli zavzpomínat s výstavou původního vybavení ze sbírek Severočeského muzea v Liberci nebo si v horní stanici kabinové lanovky prohlédnout strojovnu a výstavu o historii lanové dráhy. Pro děti byla v hotelu připravena kreativní dílna, kde tvořily magnety, butony nebo vlastní klaunskou čepičku.

Program oslav byl letos nově rozšířen i do areálu u konečné tramvaje v Horním Hanychově a zaměřil se hlavně na rodiny s dětmi. Děti si mohly na Beranově cestě vyzkoušet různé outdoorové aktivity a radost všem návštěvníkům udělaly i české regionální výrobky. Oslavy Ještědu zároveň probíhaly i ve městě. Nechyběly projížďky historickou tramvají a autobusem a do oslav se zapojil také Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, který veřejnosti otevřel vozovnu tramvají.

Napsal Jan Král

Kam dál?

FOTO: Dopravní podnik otevřel své brány veřejnostiFOTO: Dopravní podnik otevřel své brány veřejnosti

FOTO: Dopravní podnik otevřel své brány veřejnosti

neděle, 21. září 2014, 17:35Přesně na sedm hodin se veřejnosti otevřely brány Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad...

Do plné stovky chybí libereckým chemikům už jenom pět letDo plné stovky chybí libereckým chemikům už jenom pět let

Do plné stovky chybí libereckým chemikům už jenom pět let

sobota, 20. září 2014, 12:09Chemici v Liberci včera při oslavě 95. výročí vzniku plynové služby a chemického vojska převedli...

V Ostašově se plánuje vybudování památníku za desítky milionůV Ostašově se plánuje vybudování památníku za desítky milionů

V Ostašově se plánuje vybudování památníku za desítky milionů

sobota, 20. září 2014, 08:07V Liberci by mohl vzniknout památník, jehož vybudování si vyžádá odhadem 50 až 100 milionů korun....

O čem píše Drbna.cz

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidíSalmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Dnes, 15:44Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38...

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeliFOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Dnes, 15:15Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal...

VIDEO: Podivná kontrola u Prostějova. Policista v civilu zastavil řidiče přímo na dálniciVIDEO: Podivná kontrola u Prostějova. Policista v civilu zastavil řidiče přímo na dálnici

VIDEO: Podivná kontrola u Prostějova. Policista v civilu zastavil řidiče přímo na dálnici

Dnes, 14:49Velmi netradiční policejní kontrolu prožil řidič na dálnici D46 u Prostějova. Policejní auto jej...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o