Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Obědváte v restauraci? Nejčastěji platíme kolem osmdesáti korun

sobota, 26. října 2013, 10:27

Bez vydatného oběda si polední pauzu v práci většinou nedovedeme představit. Kolik jsme ale ochotni za oběd zaplatit a kde vůbec zákazníci restaurací platí za jídlo nejvíce? Přesně tím se zabýval průzkum portálu Lunchtime.cz, kterého se zúčastnily stovky stravoven v celé republice.

„Nejvíc za obědové menu zaplatíte v Praze, přes 98 korun. Ve srovnání s loňskem vzrostla cena o necelých 7 korun. V ostatních českých krajích s velkoměsty nad 100 tisíc obyvatel se v poledne najíte o 10 či 11 korun levněji,“ popisuje výsledky zakladatel a ředitel portálu Igor Třeslín.

Taky si říkáte, že utrácíte za obědy zbytečně moc? Buďte v klidu, Liberecký kraj vychází z průzkumu víc než dobře. Průměrná cena oběda je něco málo přes 81 korun, což je v celorepublikovém měřítku příznivé. Levněji se najíte jen v Pardubické, Zlínském a Karlovarském kraji.

Průměrná cena stravenky v Libereckém kraji vychází na necelých 66 korun. „Cenová hodnota námi poskytovaných stravenek se oproti loňsku v průměru zvýšila z 63,46 korun na 65,78 korun,“ uvádí generální ředitel společnosti Jiří Kráčmar.

A co vy? Kolik platíte v průměru za obědy v restauracích?

Anketa

Kolik platíte průměrně za oběd v restauraci?

 
 
0%
 
 
 
50%
 
 
 
25%
 
 
 
25%
 
 
Celkem hlasovalo 16 čtenářů.

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Teplárna snižuje cenu tepla, ušetříme několik stovekTeplárna snižuje cenu tepla, ušetříme několik stovek

Teplárna snižuje cenu tepla, ušetříme několik stovek

středa, 23. října 2013, 16:58Úspěšné dokončení projektu Františkov a překročení plánovaného výsledku umožňuje teplárně vrátit...

Ukradenou pamětní desku v parku u zoo město nahradí kopiíUkradenou pamětní desku v parku u zoo město nahradí kopií

Ukradenou pamětní desku v parku u zoo město nahradí kopií

středa, 23. října 2013, 13:26Šestnáct tisíc dělníků se sešlo v roce 1890 na oslavu 1. máje v parku, který nese jméno po...

Hasiči z Křižan dostanou novou Tatru za osm milionůHasiči z Křižan dostanou novou Tatru za osm milionů

Hasiči z Křižan dostanou novou Tatru za osm milionů

úterý, 22. října 2013, 16:12Dobrovolní hasiči z Křižan dostanou o nadcházejícím víkendu nového pomocníka. Tím bude hasičská...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o