Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Pilíře chátrající Svijanské arény opraví do konce září

středa, 9. července 2014, 14:24

Částečná rekonstrukce za 3,36 milionu korun by měla zamezit zatékání do chátrajícího zimního stadionu Svijanská aréna v Liberci. Do konce září dělníci opraví poškozené nosné pilíře, vymění některá okna, okapy a žlaby, informoval mluvčí magistrátu Jan Král. Oprava částečně omezí provoz stadionu, který patří mezi nejvyužívanější sportoviště.

Od výstavby v roce 1956 prošla Svijanská aréna jen několika opravami, některé z nich ale budově spíše uškodily. Střešní plášť je starý 28 let, opraven byl naposledy v roce 1994. Oprava nosných prvků už byla nutná. Železobetonové sloupy, které nesou zastřešení haly, jeví zřetelné stopy narušení způsobené zatékáním. Na vině jsou částečně i okapy, které jsou příliš úzké. "Při vydatnějších deštích nestačí odvádět vodu, která pak přetéká a rozlévá se dovnitř haly," konstatoval Král.

Není to jediná letošní velká investice města do sportovního areálu, kde jsou kromě Svijanské arény i další sportoviště. V jejím sousedství je moderní Tipsport arena, kde hrají své hokejové zápasy extraligoví Bílí Tygři. Je tam i atletický stadion a několik fotbalových hřišť. Elektřinu a teplo pro celý areál zajišťují dvě kogenerační jednotky, které se letos po více než osmi letech nepřetržitého provozu opravovaly za 13,8 milionu korun. "Tato zakázka bude dokončena již tento týden ve čtvrtek předáním druhé jednotky do plného provozu," uvedl náměstek primátorky Jiří Rutkovský (Liberecká unie pro sport a zdraví).

Svijanská aréna potřebuje do budoucna zásadní rekonstrukci za více než 100 milionů korun. Její realizace je ale zatím v nedohlednu. Poslední významnější stavební úprava v areně byla před osmi lety, kdy na úkor hlediště vznikla druhá ledová plocha. Sportoviště je v provozu celoročně, tři čtvrtě roku pro zimní sporty a v létě pro míčové hry. Nejvíce halu využívají krasobruslaři, žáci základních škol, hokejová mládež a veřejnost. Za rok ji využije zhruba 200.000 lidí.

Napsala ČTK

Kam dál?

V Kladenské ulici hrozil ve středu dopoledne výbuch plynuV Kladenské ulici hrozil ve středu dopoledne výbuch plynu

V Kladenské ulici hrozil ve středu dopoledne výbuch plynu

středa, 9. července 2014, 11:38Výbuch plynu dnes dopoledne hrozil v Kladenské ulici v Liberci. Dělníci před desátou hodinou ranní...

Vedení města nechá zateplit dvě základky v LiberciVedení města nechá zateplit dvě základky v Liberci

Vedení města nechá zateplit dvě základky v Liberci

úterý, 8. července 2014, 16:48Hned dvě školy se můžou těšit na zateplení. Vedení města totiž získalo nemalou dotaci z Operačního...

Meteorologové varují: Liberecko zasáhnou silné bouřkyMeteorologové varují: Liberecko zasáhnou silné bouřky

Meteorologové varují: Liberecko zasáhnou silné bouřky

úterý, 8. července 2014, 14:00Nad Libereckem se v pondělí odpoledne přehnala bouřka, která zaplavovala kanály a místy tvořila...

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Dnes, 09:44Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla...

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátuSněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Dnes, 09:37Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma...

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

Dnes, 09:11V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o