Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Liberec v úterý patřil cyklistům. Jeďte Do práce na kole

středa, 22. dubna 2015, 10:49

Popáté se v úterý v Liberci konala jarní cyklojízda, kterou každoročně startuje kampaň Do práce na kole. Ta se snaží ulevit centru města od aut a zlepšit kvalitu života v Liberci. Na trasu dlouhou 7,5 kilometru vyrazilo z náměstí Dr. Edvarda Beneše do Vratislavic několik desítek cyklistů.

Cyklisté vyrazili i z Jablonce a obě skupiny se potkali na koupališti Sluníčko ve Vratislavicích. „Během jízdy účastníci poukázali na chybějící cyklostezky a na možné řešení dopravní infrastruktury. Tento malý cyklosvátek připravilo sdružení Cyklisté Liberecka, které se v krajském městě podílí na organizaci kampaně,“ řekl mluvčí magistrátu Jan Král.

Akce se těší velké pozornosti a je úspěšná. Například loni v závěru kampaně jezdilo do práce na kole na 220 lidí. „Do práce na kole není jen o sportu a zábavě s kolegy. Prvotním cílem je přispět k tomu, aby se naše města proměnila v místa příjemnější a zdravější pro život a lidé se víc zamýšleli nad tím, jaký vliv má jejich každodenní dopravní chování na životní prostředí. Letos bychom rádi na tento aspekt celé akce víc upozornili,” uvedl Lukáš Eršil, manažer kampaně ze sdružení Auto*Mat.

V letošním roce vás čeká na cyklisty několik novinek. Například díky speciální emisní kalkulačce se dozvědí, kolik škodlivých látek ušetří s každým ujetým kilometrem nebo jaký vliv má změna jejich dopravního chování na životní prostředí a zdraví.

„Poprvé se otvírá možnost přispět libovolnou částkou v rámci speciálního programu „Šlapu pro Asistenci“ na asistenční službu konkrétním zdravotně postiženým lidem, ti pak budou moci spolu s asistenty jezdit spokojeně do práce na kolech pomocí svých vozíků,“ dodal Jan Král z magistrátu.

Napsal Luboš Vrabec

Foto: Jan KrálFoto: Jan KrálFoto: Jan Král

Kam dál?

Před 20 lety byla zpřístupněna rozhledna na KozákověPřed 20 lety byla zpřístupněna rozhledna na Kozákově

Před 20 lety byla zpřístupněna rozhledna na Kozákově

úterý, 21. dubna 2015, 17:20Před 20 lety, 22. dubna 1995, byla slavnostně otevřena rozhledna na Kozákově u Semil. Hora, která...

V  zóně Sever začala výstavba haly za 63 milionů korunV  zóně Sever začala výstavba haly za 63 milionů korun

V zóně Sever začala výstavba haly za 63 milionů korun

úterý, 21. dubna 2015, 12:34V liberecké průmyslové zóně Sever započala výstavba nové logistické haly za 63 milionů korun. Na...

Liberec bude mít jednotné logo. Jak bude vypadat, není jasnéLiberec bude mít jednotné logo. Jak bude vypadat, není jasné

Liberec bude mít jednotné logo. Jak bude vypadat, není jasné

úterý, 21. dubna 2015, 08:01Liberec bude mít nové logo. Vítězný návrh vzejde z návrhů, které odevzdá jedenáct oslovených...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o