Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Kraj hodlá koupit čtyři terénní vozy pro záchranku

středa, 8. dubna 2015, 15:12

Krajskou záchranku čeká obnova vozového parku. Vedení kraje chystá vypsání výběrového řízení na čtyři nové terénní vozy, které mají nahradit dosluhující nebo už vysloužilé lékařské Octavie a Koleosy. Ty mají často najeto ke třem stovkám tisíc kilometrů a jsou i deset let staré.

„Jaká konkrétní vozidla by měla nahradit, není zatím jasné. O tom se rozhodne až v případě jejich nákupu,“ řekla Drbně mluvčí krajské záchranky Lenka Moravcová.

Záměr včera schválila Rada Libereckého kraje. O tom, do jakých aut usednou lékaři, rozhodne výběrové řízení.

„Tato veřejná zakázka je nutná z důvodu obměny vozidel v systému Rendez-Vous, které byly naposledy zadavatelem nakupovány v roce 2012. S obnovou vozového parku tohoto typu souvisí také potřeba zlepšení technických parametrů pro jízdu, bezpečnost a především terénní prostupnost v horských oblastech,“ upřesnil radní Petr Tulpa.

Součástí výběru vozidel, která jsou určena výhradně pro kopcovitý a horský provoz, je celková zástavba vozu, příprava elektroinstalace pro montáž systému sledování polohy GPS, pro instalaci tabletů, tiskárny a přístroje pro automatickou srdeční masáž.

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Vodáci na Jizeře letos neprojedou pod mostem v BroděVodáci na Jizeře letos neprojedou pod mostem v Brodě

Vodáci na Jizeře letos neprojedou pod mostem v Brodě

úterý, 7. dubna 2015, 12:58Tradičním rituálem odemykání řeky začne v sobotu sezóna na Jizeře. Nabídka doprovodných služeb v...

Ministerstvo zamítlo žádost o těžbu uranu pod JeštědemMinisterstvo zamítlo žádost o těžbu uranu pod Ještědem

Ministerstvo zamítlo žádost o těžbu uranu pod Ještědem

úterý, 7. dubna 2015, 11:59Australská společnost Urania Mining opět neuspěla u ministerstva životního prostředí se žádostí o...

Ženě se vznítil olej na pánvi. Vážně se popálilaŽeně se vznítil olej na pánvi. Vážně se popálila

Ženě se vznítil olej na pánvi. Vážně se popálila

pondělí, 6. dubna 2015, 17:49Na velikonoční pondělí nebude v dobrém vzpomínat žena z Frýdlantu. Té se dnes ráno vznítil olej na...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o