Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Dvě školy v Hrádku se dočkají rekonstrukce

úterý, 13. srpna 2013, 12:01

Mateřská školka ve Václavicích a obě budovy základní školy T. G. Masaryka v Hrádku nad Nisou se brzy dočkají výrazné rekonstrukce. Všechny tři budovy nechá město zateplit. Na opravu získal Hrádek nad Nisou dotaci 15 milionů korun. Kompletně dokončeno má být až v příštím roce.

V mateřské školce ve Václavicích se dočkají nových oken, dveří a zateplení fasády, stropu a střechy. S rekonstrukcí obou objektů se začalo už o prázdninách, kdy nejsou děti ve škole. Oprava hrádecké základní školy se ale protáhne až do příštího roku. 

V téměř devadesát let staré škole T. G. Masaryka během letošního roku proběhne výměna oken, zateplení fasády a půdy. Díky rekonstrukci by v budoucnosti nemuselo docházet k pravidelnému zaplavování suterénu, který by měl být odizolován od dešťové vody.

V příštím roce dělníci dokončí rekonstrukci přístavby, kde jsou v současnosti učebny prvního stupně nebo třeba jídelna. Přístavba byla dokončena v roce 1982 a od té doby nebyla výrazně rekonstruována. V příštím roce ji specializovaná firma zateplí. Počítá se i s výměnou oken a venkovních dveří. Z vlastního rozpočtu město nechá opravit i elektroinstalaci budovy.

Napsal Michael Daněk

Štítky hrádek, václavice, škola

Kam dál?

V Česku kriticky ohrožená kýchavice vykvetla v LiberciV Česku kriticky ohrožená kýchavice vykvetla v Liberci

V Česku kriticky ohrožená kýchavice vykvetla v Liberci

sobota, 10. srpna 2013, 18:14Znáte kýchavici černou? Nejedná se o žádnou nemoc, ale právě kvetoucí chloubu liberecké botanické...

Kateřinky mají opravené hřištěKateřinky mají opravené hřiště

Kateřinky mají opravené hřiště

pátek, 9. srpna 2013, 09:07Na místě, kde se v Kateřinkách sportovalo už v 19. století, je teď prakticky nové hřiště. Opravilo...

Nad Liberecko mají dorazit další bouřky s přívalovým deštěmNad Liberecko mají dorazit další bouřky s přívalovým deštěm

Nad Liberecko mají dorazit další bouřky s přívalovým deštěm

úterý, 6. srpna 2013, 15:59Počasí jako na houpačce. Po nedělním dešti s bouřkami se nad Liberecko vrátilo tropické počasí. To...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o