Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Bláhův ořechový dort potravinářskou inspekci nepotěšil

pondělí, 8. září 2014, 11:12

Oříškový dort bez oříšků. Tak by se dal bez nadsázky označit dorty libereckého Pekařství a cukrářství Bláha, na který si posvítila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Ořechovou podkovu prodávalo za 130 korun pekařství v Mladé Boleslavi. Podle rozboru však dort obsahoval pouze stopové množství ořechů.

„Přestože byl dort označen jako ořechový, byl obsah vlašských ořechů pod mezí stanovitelnosti a lískové ořechy byly obsaženy pouze ve stopovém množství,“ popsal mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Ořechy byly nahrazeny arašídy, což jsou semena luštěniny podzemnice olejné. Nejedná se tedy o ořechy.

Inspekce, která pekařství navštívila 17. července, označila osmisetgramový dort jako nevyhovující a zařadila ho mezi falšované zboží, kde je klamán zákazník.

Aktualizace - 9. září: 

Do redakce dorazila během úterý reakce samotného pekařství, kterou zveřejňujeme v kompletním znění. 

Reakce na článek v Liberecké drbně
… i mistr cukrář chybuje / aneb reakce na článek Bláhův ořechový dort potravinářskou inspekci nepotěšil / ARAŠÍDY, BURÁKY nebo BURSKÉ OŘÍŠKY tak se dá nazvat podzemnice olejná v obchodech řazená k suchým skořápkovým plodům. 24 let, kdy se snažím pracovat na kvalitě naší řemeslné výroby a naslouchám Vašim požadavkům tedy požadavkům zákazníka, který nám pomáhá budovat naší firmu, žiji v domění / možná jako většina z Vás /, že burský oříšek patří mezi skořápkové plody – ořechy.

Až bdělá kontrola ČZPI mne upozornila na můj omyl, za který se všem našim zákazníkům omlouvám. Záměrem nikdy nebylo úmyslně podvádět naše zákazníky, ale nabídnout onu specifickou chuť.

Ujišťuji Vás, že na všech našich prodejnách již máme tento dort označen správně a zároveň nabízíme možnost ten samý dort vyrobit výhradně z ořechů / vlašská nebo lísková jádra /.

S pozdravem Váš Jiří Bláha

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Liberec v posledních letech zlepšil služby pro své senioryLiberec v posledních letech zlepšil služby pro své seniory

Liberec v posledních letech zlepšil služby pro své seniory

neděle, 7. září 2014, 14:48Stotisícový Liberec v posledních letech výrazně zlepšil služby pro své seniory. Díky lyžařskému...

Nová budova Oblastní galerie v Liberci nominována Stavbu rokuNová budova Oblastní galerie v Liberci nominována Stavbu roku

Nová budova Oblastní galerie v Liberci nominována Stavbu roku

neděle, 7. září 2014, 09:38Nová budova Oblastní galerie v Liberci je mezi patnácti nominovanými na prestižní ocenění Stavba...

Na Sokoláku vzniknou do konce roku podzemní kontejneryNa Sokoláku vzniknou do konce roku podzemní kontejnery

Na Sokoláku vzniknou do konce roku podzemní kontejnery

sobota, 6. září 2014, 19:17Na Sokolském náměstí už brzy nenajdete klasické kontejnery. Stejně jako radní, tak i zastupitelé,...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o