Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Co štve Liberečáky na Liberci? Fügnerka, přehrada nebo hrozné silnice

pátek, 27. ledna 2017, 17:30

Přes dva tisíce lidí se zapojilo do ankety pořádané městem. A otázka? Jaké jsou největší problémy Liberce. Tipů se sešlo požehnaně, nejvíc ale místní štve to, jak to vypadá na Fügnerce a v jejím okolí. Další vypíchli stav silnic nebo harcovské přehrady. Magistrát sestavil desítku nejhorších problémů a rád by s nimi něco dělal.

„Únorové zastupitelstvo by z problémů vzešlých z ankety mělo vybrat dva, kterým se vedení města bude prioritně věnovat v roce 2017 a jejichž řešení následně představí na dalším veřejném fóru, které proběhne 4. října 2017,“ řekl mluvčí liberecké radnice Jan Král.

Co ještě lidé zmiňovali? Vadí jim stav parků a veřejných prostranství nebo lokalita takzvaného Papírového náměstí, která připomíná spíš pověstná Stínadla. Mezi další náměty patří celkově řešit lokalitu Papírového náměstí, dokončit městský okruh a upravit křižovatky, vystavět nové cyklostezky, více se věnovat romské problematice a zřídit azylový dům pro ženy.

Město se nyní bude vybranými problémy postupně zabývat. „Některé přitom už řeší, což je případ třeba azylového domu pro ženy. Do tří let by měl vzniknout v budově bývalé mateřské školy ve Věkově ulici v Ruprechticích. Město již řeší financování projektu s pomocí evropských dotací,“ dodal Král.

„To, že budou vybrány pro letošní rok dva klíčové problémy, a k nim také přiřazeni odpovědní politici, by mělo vést k tomu, že by Liberečané měli zaznamenat v jejich řešení znatelný posun. Průběžné skládání účtů z naší práce považuji za více než potřebné,“ řekl náměstek primátora pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.

Napsal Luboš Vrabec | Foto Dominik Svoboda

Kam dál?

Frýdlant se stal opět historickým městem roku. Uspěje i v celostátním finále?Frýdlant se stal opět historickým městem roku. Uspěje i v celostátním finále?

Frýdlant se stal opět historickým městem roku. Uspěje i v celostátním finále?

pátek, 27. ledna 2017, 14:10Frýdlantští se můžou opět radovat z prvenství v krajském kole soutěže Historické město roku....

Požár ve Vesci napáchal statisícové škody, příčinou je porucha na mrazícím boxuPožár ve Vesci napáchal statisícové škody, příčinou je porucha na mrazícím boxu

Požár ve Vesci napáchal statisícové škody, příčinou je porucha na mrazícím boxu

pátek, 27. ledna 2017, 12:51Dvousettisícovou škodu způsobil včera v odpoledních hodinách požár v suterénu jednoho z domů v...

Zoologická zahrada získala ohroženého muntžaka chocholatéhoZoologická zahrada získala ohroženého muntžaka chocholatého

Zoologická zahrada získala ohroženého muntžaka chocholatého

pátek, 27. ledna 2017, 11:21Liberecká zoologická zahrada se může pochlubit novým přírůstkem. Ze Zoo Heidelberg přicestovala...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o