Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Jablonec láká turisty do prodejen a výroben skla a bižuterie

pondělí, 9. ledna 2017, 19:09

Jablonec nad Nisou láká turisty do prodejen a výroben skla a bižuterie. Jablonecké kulturní a informační centrum vydalo už čtvrté aktualizované vydání specializovaného informačního letáku, který mapuje tři desítky firem prodávajících či vyrábějících tradiční skleněné korálky, lustry, vánoční ozdoby nebo bižuterii s vysokým podílem ruční práce. Leták doplněný pro lepší orientaci mapkou je k dostání zdarma v infocentrech řekla dnes Radana Schaeferová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.

"Kde nakoupit v Jablonci bižuterii?" je podle Schaeferové jedna z nejčastějších otázek, se kterou se pracovníci infocentra v Jablonci setkávají. Nejznámější je zřejmě Palace Plus, který nabízí kompletní sklářský a bižuterní sortiment vyráběný v kraji. Obchůdků a firem je ale v Jablonci podstatně víc a sortiment je široký, proto se v infocentru už před několika lety rozhodli je pro turisty zmapovat. V letáku jsou převážně kamenné obchody, ale i další místa, jako jsou vzorkovny, prodávající v malém množství a bez předchozího objednání. Turisté tam ale najdou i kontakty na firmy, kde se mohou podívat do výroby.

"Na sklonku loňského roku jsme leták aktualizovali, protože některé obchody, uvedené v předešlé verzi, zanikly. Třeba v centru města ubyly hned tři prodejny. Naopak jsme hledali další prodejny s bižuterií, kterým bychom rádi pomohli s propagací. Samy firmy si stále více uvědomují, že turistický ruch je pro ně důležitý, a rozšiřují svou nabídku o workshopy, některé umožňují i exkurze do výroby. Reagují tak na kolísavý stav odbytu v zahraničí a rostoucí domácí poptávku," řekla Petra Fapšo, která na letáku pracovala.

Leták představuje tři desítky firem v Jablonci, které se sklářské a bižuterní výrobě věnují. Třeba FABOS, který vyrábí hlavně skleněnou a kovovou bižuterii a dodává i věhlasným francouzským módním značkám, umožňuje po předchozí domluvě i exkurze do výroby, stejně jako bižuterní výrobce RALTON. Exkurze nabízí také třeba výrobce foukaného dekorativního skla a vánočních ozdob K + K Glas, stejně jako výrobce skleněných figurek Michal Preisler. Exkurze do spřátelených výrobních podniků zprostředkují také například v prodejně House of beads. Společnost Collegium Trade - Arcon Bijoux zase nabízí různé workshopy.

Napsal(a) ČTK | Foto MSB Jablonec

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatelJak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Dnes, 14:43Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském...

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátorDRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Dnes, 13:18Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha...

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenkuDen s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Dnes, 11:23Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o