Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Silvestrovská noc ve znamení požárů. Hořelo v Semilech i Mníšku

pátek, 1. ledna 2016, 09:03

Hasiči o silvestrovské noci vyjížděli k sedmi požárům. První výjezd zaznamenali už v půl deváté večer, kdy v Semilech hořela střecha paneláku. Tu nejspíš zapálil lampion štěstí. Evakuováno muselo být osmnáct nájemníků. Požár naštěstí nikoho nezranil.

„Hašení komplikoval velký mráz, při kterém hasební voda ihned namrzala a hrozilo nebezpečí úrazů. Hasební látka namrzala na zasahujících hasičích, hadicovém vedení i komunikaci,“ řekla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Část obyvatel domu odešla na noc k příbuzným, pro ostatní dorazil ze stanice Jablonec nad Nisou evakuační autobus. V něm lidé čekali až do konce zásahu, jelikož předem nebylo možné vyloučit, že požár nezasáhne nejvyšší patra bytů. "Lidé by tak museli být odvezeni do náhradního ubytování. Po závěrečném průzkumu bylo nakonec rozhodnuto o návratu lidí do svých bytů," shrnula Štrauchová.

Ostatní požáry, ke kterým hasiči vyjížděli těsně před půlnocí do jedné hodiny ranní, žádné větší škody nezpůsobily. Před půlnocí  zasahovali tanvaldští profesionálové u požáru kontejneru v Desné. Naopak lesní požár ohlášený ve čtvrt na jednu v Mníšku se podařilo zlikvidovat ještě před příjezdem jednotek. Příčinou byla opět pyrotechnika. K požáru stromu u rodinného domu byli hasiči přivoláni ve stejný čas do Lomnice nad Popelkou. Poslední událostí byl požár plastového kontejneru na papír v Jilemnici.

Celkem od silvestrovského rána do rána Nového roku evidují hasiči v Libereckém kraji 24 událostí. „Kromě požárů je na Silvestra zaměstnaly také popadané stromy, a to hlavně na Liberecku,“ dodala mluvčí..

Napsal Michael Daněk | Foto HZSLK

Kam dál?

Ometačky, famfrnoch či ovar s křenem. Jak jsme slavili Silvestra a Nový rok dříve?Ometačky, famfrnoch či ovar s křenem. Jak jsme slavili Silvestra a Nový rok dříve?

Ometačky, famfrnoch či ovar s křenem. Jak jsme slavili Silvestra a Nový rok dříve?

čtvrtek, 31. prosince 2015, 10:35Zatímco bujarý večírek o posledním dnu v roce příliš do minulosti nesahá, naše historie byla bohatá...

U rychlostky na Turnov hořela bývalá hospoda U DědečkůU rychlostky na Turnov hořela bývalá hospoda U Dědečků

U rychlostky na Turnov hořela bývalá hospoda U Dědečků

středa, 30. prosince 2015, 14:27Sedm jednotek hasičů zasahovalo od středeční půl druhé odpolední na okraji Ohrazenic u požáru...

VÝROČÍ: Před čtyřiceti lety byl obnoven provoz lanovky na JeštědVÝROČÍ: Před čtyřiceti lety byl obnoven provoz lanovky na Ještěd

VÝROČÍ: Před čtyřiceti lety byl obnoven provoz lanovky na Ještěd

středa, 30. prosince 2015, 09:05Před 40 lety, 31. prosince 1975, byla znovu zprovozněna lanovka na Ještěd. Dvoukabinovou lanovku na...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o