Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Prezident Zeman vzkázal uprchlíkům, že je do ČR nikdo nezval

neděle, 2. srpna 2015, 12:01

Prezident Miloš Zeman dnes vzkázal uprchlíkům na českém území, že je do ČR nikdo nezval. Uprchlíci podle něj musí respektovat pravidla této země. "Pokud se vám to nelíbí, běžte pryč," vyzval je v rozhovoru pro server Blesk.cz. "Těmto lidem nejlépe pomůžeme na jejich území," dodal.

Prezident tím mířil zejména na urchlíky z Blízkého východu a Afriky. Lze podle něj očekávat i příliv ukrajinských imigrantů, kteří "na rozdíl od těch islámských mají daleko větší schopnost asimilace".

Prezident ocenil nasazení policie při pohybu uprchlíků po českém území a podpořil i zájem opatření zesílit. Uvedl také, že armáda je schopna poslat na hranice asi 1500 vojáků, řekl mu to na společném setkání náčelník generálního štábu Josef Bečvář.

Policie nejspíš zpřísní kontroly na hranicích kvůli běžencům

V srpnu nebo v září policie nejspíš ještě zpřísní nynější kontroly na hranicích kvůli běžencům a nasadí na ně víc policistů. Novinářům to řekli ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a policejní prezident Tomáš Tuhý. Z krajů, které se nepotýkají s migrací, má na tyto kontroly podle Tuhého přijít okolo stovky policistů.

Podle Chovance policie v současnosti vyhodnocuje situaci a opatření, která proti migrantům přijala. "Pravděpodobně je možné, že v průběhu měsíce srpna přistoupíme ke zpřísnění kontrol a nasazení většího počtu policistů," uvedl ministr vnitra. "Ti policisté by měli přicházet z krajů, kde problém s migrací není," dodal.

Podle Tuhého by se počet kontrol mohl zvýšit na konci prázdnin nebo na počátku září. "Pokud chceme účinně bojovat s tím fenoménem, který dnes postihl nejenom Českou republiku, tak je potřeba, aby policie ve větší intenzitě monitorovala hranici a vstupy do České republiky," poznamenal policejní prezident.

Zdroj: ČTK

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Turistické cíle lákají, o iQLandii je zájem jako o lanovkuTuristické cíle lákají, o iQLandii je zájem jako o lanovku

Turistické cíle lákají, o iQLandii je zájem jako o lanovku

neděle, 2. srpna 2015, 11:38Letošním prázdniny zatím vychází provozovatelům atrakcí na výbornou. Teplé počasí lákalo turisty...

Požár hrabanky u Hrádku zaměstnal tři jednotky hasičůPožár hrabanky u Hrádku zaměstnal tři jednotky hasičů

Požár hrabanky u Hrádku zaměstnal tři jednotky hasičů

neděle, 2. srpna 2015, 09:12V noci ze soboty na neděli vyjeli tři jednotky hasičů k požáru hrabanky na Horním Sedle v oblasti...

iQLANDIA táhne: Nové expozice navštívilo přes 60 tisíc lidíiQLANDIA táhne: Nové expozice navštívilo přes 60 tisíc lidí

iQLANDIA táhne: Nové expozice navštívilo přes 60 tisíc lidí

sobota, 1. srpna 2015, 15:14Od otevření expozic Tajné zbraně druhé světové války a Světu kolem nás na začátku tohoto léta je do...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o