Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Rekonstrukce hospice v Liberci se prodraží o pět milionů

středa, 3. června 2015, 14:04

Rekonstrukce hospice v Liberci se zhruba o dva měsíce protáhne, hotova bude až koncem srpna. Zároveň se stavba o pět milionů korun prodraží, vyjde na zhruba 99 milionu korun. Důvodem je dřevomorkou napadený krov administrativní budovy, stavbu také zkomplikovalo objevení skládky azbestu v zahradě.

"U administrativní budovy se původně počítalo s lokální opravou střechy, když se však střecha odkryla, ukázalo se, že krov je napadený dřevomorkou a bylo nutné ho vyměnit," vysvětlil náměstek hejtmana Marek Pieter (Starostové pro LK). Další komplikaci a zvýšení nákladů přineslo objevení skládky azbestu v místě, kde měla vyrůst jedna ze tří přístaveb. Zlikvidovat ji musela specializovaná firma. "Stavba se tím protáhla proti původnímu předpokladu zhruba o 62 dní," dodal Pieter.

Liberecký kraj je jedním z mála v zemi, který hospic dosud nemá. O jeho výstavbě se mluvilo tři volební období. Z několika různých variant se jako nejvhodnější ukázala přestavba bývalého sirotčince v Liberci, jehož budovu i přilehlé pozemky v hodnotě 23 milionů korun věnovalo kraji město Liberec. Většinu nákladů na vybudovaní hospice s 28 jednolůžkovými pokoji by měla zaplatit Evropská unie.

V Libereckém kraji zatím slouží nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich rodinám terénní hospicová péče a také speciální rodinné pokoje v nemocnicích - jeden je v Liberci, dva v Turnově a čtyři v České Lípě. S postupným náběhem provozu kamenného hospice v Liberci se počítá od listopadu letošního roku, první klienty zřejmě přivítá až po Novém roce.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Rozhodnuto! Kuřáci si od ledna v hospodě nezapálíRozhodnuto! Kuřáci si od ledna v hospodě nezapálí

Rozhodnuto! Kuřáci si od ledna v hospodě nezapálí

středa, 3. června 2015, 12:42Od začátku příštího roku by měl v Česku platit úplný zákaz kouření cigaret v restauracích, na...

V Rychnově otevřeli expozici o koncentračním tábořeV Rychnově otevřeli expozici o koncentračním táboře

V Rychnově otevřeli expozici o koncentračním táboře

úterý, 2. června 2015, 18:58V městském muzeu v Rychnově u Jablonce nad Nisou otevřeli novou expozici Koncentrační tábor AL...

Rekonstrukce VÚTS na Evropský dům vyjde na desítky milionůRekonstrukce VÚTS na Evropský dům vyjde na desítky milionů

Rekonstrukce VÚTS na Evropský dům vyjde na desítky milionů

úterý, 2. června 2015, 12:36Rekonstrukce bývalé administrativní budovy VÚTS na Evropský dům bude stát podle odhadů 60 milionů...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o