Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Nad Českým rájem létala vzducholoď s pěti balony

pondělí, 1. června 2015, 08:09

Nezvyklou podívanou včera nabídl Český ráj. Nad přírodními i historickými památkami vpodvečer létala vzducholoď doprovázená několika horkovzdušnými balony. Vzducholoď je údajně jediná svého druhu v Evropě a v Česku byla naposledy k vidění před třemi lety v okolí Brna. Nad Českým rájem by měla létat i v pondělí a v úterý.

"Záležet ale bude na počasí, podle předpovědi je nejistý už večerní let v pondělí," uvedl Baloun. Létat se podle něj nedá, když jsou třeba bouřkové mraky, prší nebo je silný vítr. "Vadí už vítr o síle 18 kilometrů v hodině," za pořadatele řekl pilot firmy Baart Luboš Baloun.

Vzducholoď pro šest pasažérů provozuje nadnárodní společnost Festo, která s ní postupně objíždí země, kde působí. "Do České republiky se tak vrátí za tři až čtyři roky," odhadl Baloun. Dnes vzducholoď doprovázelo pět balonů, jeden z nich je ušitý opačně - košem vzhůru. "Je to taková atrapa. Skutečný koš s pilotem je schovaný," řekl pilot.

Hlavní sezona pro balonové létání nad Českým rájem je od jara do podzimu, vhodných dnů k vzletu je kolem 70 za rok. Společnost Baart provozuje tři horkovzdušné balony, které pojmou dva až sedm pasažérů. Jeden balon je uzpůsoben i pro vozíčkáře. Hodinový let balonem stojí od 3500 korun.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Liberecký zámek si o víkendu prohlédlo přes 3000 lidíLiberecký zámek si o víkendu prohlédlo přes 3000 lidí

Liberecký zámek si o víkendu prohlédlo přes 3000 lidí

neděle, 31. května 2015, 15:42Přes 3000 návštěvníků si o víkendu prohlédlo kapli a věž libereckého zámku, který není běžně...

Potraviny dostanou nová označení, třeba Česká potravinaPotraviny dostanou nová označení, třeba Česká potravina

Potraviny dostanou nová označení, třeba Česká potravina

neděle, 31. května 2015, 14:51Ministerstvo zemědělství připravilo vyhlášku, která umožní novým způsobem označovat potraviny podle...

Liberecké Tesco nabízelo zákazníkům plesnivý salámLiberecké Tesco nabízelo zákazníkům plesnivý salám

Liberecké Tesco nabízelo zákazníkům plesnivý salám

pátek, 29. května 2015, 16:47Máte rádi salámy? Po tomhle vás chuť na ně určitě přejde. Inspektoři Státní zemědělské a...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o