Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Jablonecké asistenty strážníků z velké části zaplatí stát

pátek, 22. května 2015, 12:10

Jablonec nad Nisou získal z ministerstva vnitra dotaci na dva asistenty prevence kriminality. Už od 1. července by měli pomoci městským strážníkům řešit problémy v rizikových lokalitách. Radnice vyhlásila výběrové řízení, zájemci se mohou hlásit do 29. května.

Zatím jich přišlo pět, z toho jedna žena. Asistent by měl pocházet z Jablonce, nejlépe z nějaké vyloučené lokality a měl by být občany, kteří tam žijí, nějakým způsobem uznávaný.

Asistenti prevence kriminality budou zaměstnanci města a budou pracovně zařazeni do městské policie. "Budou působit v kriminálně rizikových lokalitách. Jejich úkolem bude navázat a udržovat kontakt s obyvateli, pomáhat lidem řešit problémy a v neposlední řadě také spolupracovat s neziskovými organizacemi v rámci mimoškolních aktivit dětí," vysvětlil ředitel městských strážníků. Uvítal by, kdyby jedním z asistentů byla žena. "Protože k dětem a rodinám má žena podstatně blíž než ten muž," vysvětlil ředitel Městské policie v Jablonci Luboš Raisner.

Uchazeč o pozici asistenta by měl mít přehled o bezpečnostních rizicích města. Asistenti prevence kriminality budou podřízeni mentorovi - zkušenému strážníkovi městské policie, který bude jejich práci dozorovat, ale také bude asistentům partnerem při řešení praktických situací. Jde o pilotní projekt, který bude ukončen 31. prosince. Celkem včetně mezd a nákladů na vybavení a proškolení asistentů přijde na 307 tisíc korun, z toho 80 procent dalo ministerstvo.

Asistenti prevence kriminality nejsou jedinými pomocníky městské policie v Jablonci. Od začátku května pomáhají strážníkům také dlouhodobě nezaměstnaní z veřejně prospěšných prací. Dohlížejí na bezpečnost dětí při cestě do škol, zatím hlídají přechody u pěti základních škol. Proškolení pracovníci v čepicích a reflexních vestách s nápisem "ŠKOLA asistent MP" jsou vybaveni terčíkem k zastavování vozidel. "Zatím jde o zkušební provoz, pokud se osvědčí, předpokládáme rozšíření počtu asistentů," dodal Raisner.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Potápěči chtějí v libereckém bazénu překonat český rekordPotápěči chtějí v libereckém bazénu překonat český rekord

Potápěči chtějí v libereckém bazénu překonat český rekord

pátek, 22. května 2015, 11:15Jestli se rádi potápíte, neměli byste chybět v neděli 24. května v libereckém bazénu, kde se od...

Liberec elektřinu a plyn pro příští rok nakoupí na burzeLiberec elektřinu a plyn pro příští rok nakoupí na burze

Liberec elektřinu a plyn pro příští rok nakoupí na burze

čtvrtek, 21. května 2015, 06:39Liberecký magistrát nakoupí pro příští rok elektřinu a zemní plyn pro sebe i své organizace opět na...

Fotky potratů neměly na náměstí v Chrastavě co dělatFotky potratů neměly na náměstí v Chrastavě co dělat

Fotky potratů neměly na náměstí v Chrastavě co dělat

středa, 20. května 2015, 14:47Chrastava nijak nepochybila. Tak zní rozhodnutí ústavního soudu, který se včera zabýval rok starým...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení