Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vesec zažije extrémně rušný víkend

pátek, 6. září 2019, 08:29

Tak nabitý program jako je letos Dětský den ve Vesci dosud nikdy nenabízel. Těšte se na vojenskou techniku a mimořádné zážitky, slibují pořadatelé.

Modrý vrtulník Bell z policejní letecké flotily a ukázky slaňování policistů otevřou v sobotu oslavy Dne dětí ve volnočasovém areálu ve Vesci u Liberce. „Během sedmileté historie se nám dosud nikdy nesešel tak nabitý a pestrý rozvrh,“ říká Michal Buzek, ředitel městské společnosti Elset, která mítink od samého začátku organizuje společně Československou obcí legionářskou jednotou -  vojenské posádky Liberec, SBD Sever a Libereckým krajem. Podle něj lze předpokládat, že návštěvníci pokoří dosavadní patnáctitisícovou účast.

Letadla i URNA

Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku letectva v podání Aera L 39 Alca nebo  ukázku jízdní policie na koních, akci  také navštíví policejní elita - útvar rychlého nasazení (URNA). Zhlédnou také rekonstrukci rozhodujících segmentů bojů v Normandii z roku 1944, do nichž se  zapojí přes 400 nadšenců  z Military klubů a spolků podporovaný mohutným seskupením vojenské historické techniky zapůjčený z muzeí i soukromých sbírek. Obdobně rozmanitá bude  i chystaná exhibice soudobých bezpečnostních složek, dětské atrakce,  workshopy nebo doprovodný program. „Pro velký zájem o vyhlídkové fotolety vrtulníkem na Libercem jsme museli povolat tentokrát dva stroje,“ doplnil za organizátory ředitel SBD Sever Petr Černý.


Dětské dny spojené se začátkem školního roku se během sedmi leté tradice  rozvinuly od rodinné zábavy ve společenskou událost daleko překračující hranice regionu. Účastní se jich i regionální producenti a pivovary s prezentací svých novinek. Liberecký magistrát zajišťuje tradičně kyvadlovou dopravu zdarma z terminálu MHD ve Fügnerova ulici. „Autobusy – linka 43, budou jezdit ze stanoviště číslo čtyři od 9.15 v půlhodinovém intervalu,“ doplňuje mluvčí města Jana Kodymová.

Aktuální informace sledujete na www.detskydenvevesci.cz.

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o