Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Koupat se dá všude, voda ale není vhodná třeba v Chrastavě nebo na Hamru

sobota, 24. srpna 2019, 07:23

Hygienici odvolali pro rybník Bažantník u kempu v Sedmihorkách v Českém ráji zákaz koupání. Kvalita vody je v něm ale nadále špatná a rybník není ke koupání vhodný. Je na čtvrtém z pěti stupňů kvality vody, což představuje zdravotní riziko. Lidé by se měli po koupání důkladně osprchovat.

Zákaz koupání platil pro rybník kvůli přemnoženým sinicím od poloviny července. Aktuálně tak v Libereckém kraji není vyhlášený zákaz koupání pro žádnou rekreační vodní plochu, která je pod dohledem hygieniků.

Na stupni čtyři jsou kromě Bažantníku další tři nádrže. Od začátku sezony je na tomto stupni kvůli kolísavé kvalitě přítoku koupaliště v Chrastavě u Liberce a od konce července i Hamerské jezero na Českolipsku. Tam je důvodem horší kvality vody zvýšený výskyt sinic. Podle posledního rozboru není vhodné ke koupání ani koupaliště v Tanvaldu na Jablonecku, kde jsou překročené limity pro ukazatele fekálního znečištění.

Sinice v Novém Městě i na Mácháči

Na stupni tři jsou kvůli zvýšenému výskytu sinic Máchovo jezero a koupaliště v Novém Městě pod Smrkem na Liberecku. Zdravotní problémy po koupání mohou mít hlavně citliví jedinci, k nimž patří děti, těhotné ženy nebo alergici. Mírně zhoršenou kvalitu, což obvykle značí snížená průhlednost, je na koupalištích ve Sloupu v Čechách, Nedamově u Dubé na Českolipsku, Zákupech, Českém Dubu a na liberecké přehradě.

Hygienici v létě odebírali vzorky i z vodních ploch, které sice běžně nesledují, kde se ale lidé také koupají. Nevhodné ke koupání jsou podle rozborů kvůli přemnoženým sinicím Chrastenský rybník, Malý Písečák, Horka a Dubice II.

Napsal(a) ČTK | Foto Obec Hamr na Jezeře

Štítky rekreace, zdraví, koupaliště, Liberecký kraj

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o