Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Město stoplo výstavbu nového sběrného dvora. Nestihne podat žádost o evropské peníze

pátek, 23. srpna 2019, 07:35

Liberec zřejmě na neurčito odloží výstavbu druhého sběrného dvora, který stotisícové město nutně potřebuje. Kapacita stávajícího už přestává stačit. Další chtělo město postavit do několika let s pomocí evropské dotace, podle primátora Jaroslava Zámečníka (SLK) si ale nestihnou podat včas žádost. Příprava projektu za 20 až 30 milionů korun nabrala zpoždění.

„Podle Státního fondu pro životní prostředí už v tomto programovacím období (do roku 2021) nebudou vypsané další dotace na sběrné dvory. Takže se oddálí, zda bude mít město sběrný dvůr z dotace, nebo to připraví za vlastní prostředky," uvedl primátor. Druhá varianta ale pro zadlužené město není podle jeho vyjádření zatím moc pravděpodobná. „Museli by to zaplatit občané a zřejmě ve zvýšených cenách za odpady, což bych nerad," uvedl Zámečník.

Sběrný dvůr je v koaličním prohlášení

Odhadované náklady na nový sběrný dvůr jsou mezi 20 až 30 miliony korun. Součástí projektu je i vybudování takzvaného RE-USE bazaru k opětovnému využití starých výrobků a do budoucna i kompostárny. Výstavbu sběrného dvora má koalice v programovém prohlášení. „To znamená, budeme-li to chtít splnit, tak z rozpočtu města, nebo vysvětlit občanům, proč nebudeme platit z rozpočtu, ale počkáme si na další programovací období," řekl primátor.

V Liberci nyní funguje pouze jeden sběrný dvůr v průmyslové zóně a po městě je pak už jen několik menších sběrných míst. Potřebám města už ale přestává jejich kapacita stačit. „Liberec potřebuje druhý sběrný dvůr. Ten, který dnes funguje v Ampérově ulici je na 15.000 tun ročně, ten náš zamýšlený v Londýnské ulici je plánovaný na 2500 tun," dodal Zámečník.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Liberec

Štítky odpady, Liberec, sběrný dvůr

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o