Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

V České Lípě začala další etapa regenerace sídliště Špičák

pondělí, 17. června 2019, 06:12

V České Lípě začala další etapa regenerace sídliště Špičák. Práce na úpravách Vladimirské ulice a jejího okolí zkomplikují život tamním obyvatelům až do konce roku. Projekt za 21,6 milionu korun patří letos k největším investičním akcím ve městě. Stejně jako na jiných podobných sídlištích i tady je největším problémem nedostatek míst k parkování.

Největší českolipské sídliště Špičák se začalo stavět v 80. letech minulého století, dnes tam žije kolem 11 tiíc lidí, což je téměř třetina obyvatel města. Projekt regenerace počítá nejen s vybudováním nových míst k parkování, zvýšit by se měla i bezpečnost chodců. V plánu jsou nové chodníky a přechody pro chodce, úprava zeleně, ale také například cyklostezka mezi ulicemi Vladimirská a Alexandrovská nebo nové veřejné osvětlení.

Stavba zcela uzavřela pro vjezd Vladimirskou ulici, omezené je i parkování v přilehlé Alxandrovské. Opatrní musí být chodci, kteří tu procházejí stavbou. Dopravní omezení jsou naplánována až do konce října. „Po dobu stavby to bude pro obyvatele nepříjemné, ale je třeba vidět hlavně výsledek, se kterým budou, doufám, spokojeni," řekla starostka Jitka Volfová (ANO). Pokud budou mít lidé zájem, mohou přijít na kontrolní dny stavby. První bude už v pátek 28. června od 09:00, další 19. července a pak každý druhý pátek.

Pracuje se také v ulici Pod Špičákem, která mimo jiné slouží jako jedna z přístupových tras do českolipské nemocnice. Akce za 24 milionů korun je rozdělena do tří etap. Ulice dostane parkovací pruh pro automobily i nové veřejné osvětlení. „Je nutná (rekonstrukce) hlavně z důvodu havarijního stavu vozovek a chodníků," řekl místostarosta Martin Brož (ANO). Stavebníci opraví také ulici U Nemocnice až po křižovatku s Dlouhou ulicí a také účelovou komunikaci k zadnímu vjezdu do areálu českolipské nemocnice.

Napsal(a) ČTK

Štítky česká lípa, sídliště, špičák

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o