Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Krkonošské cyklobusy jezdí už šestnáct let. Přepraví až 35 kol

neděle, 16. června 2019, 13:23

Krkonošské cyklobusy křižují nejvyšší české hory již 16 let. Za tuto dobu si získali přízeň mnoha cyklistů ale i turistů, kteří podnikají pěší výlety na hřebeny Krkonoš. Tak šlápněte s námi do pedálů a vydejte se za poznáním jedinečných Krkonoš!

Krkonošské cyklobusy jsou připraveny i na rodiny či partu přátel, kteří rádi stráví den na kole společně a užijí si tak radost z jedinečných zážitků. Autobusy jsou vybaveny na přepravu 15–35 kol.

Jízdní řády jednotlivých linek jsou během provozu cyklobusů vyvěšeny na autobusových zastávkách. Tištěné jízdní řády získáte zdarma v krkonošských informačních centrech anebo si je můžete stáhnout na webových stránkách www.krkonose.eu.

Trasy Krkonošských cyklobusů 

  1. Harrachov – Pomezní Boudy a zpět, 
  2. Jilemnice – Horní Mísečky a zpět, 
  3. Vrchlabí – Špindlerův Mlýn, 
  4. Úpice – Trutnov – Pomezní Boudy a zpět, 
  5. Žacléř – Trutnov, 
  6. Hradec Králové – Vrchlabí a zpět

Krkonoše – svazek měst a obcí koordinuje a spolufinancuje celý projekt. Provoz veřejné dopravy Krkonošských cyklobusů je dotován Královéhradeckým a Libereckým krajem.

Nejezděte do kopce, vyvezte se lanovkou s letním provozem 

Jestli chcete ušetřit vaše nohy nebo čas, můžete také při plánování svých cyklotoulek Krkonošemi využít lanovky, s přepravou kol zdarma, a přiblížit se tak zase o kousek výš svému vysněnému cíli. A které lanovky to jsou? Z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch (1215 m n. m.), z Velké Úpy na Portášky (1060 m n. m.), ze Špindlerova Mlýna na Medvědín (1235 m n. m.) nebo na Pláně (1198 m n. m.), z Janských Lázní na Černou horu (1299 m n. m.), z Vrchlabí na Žalý (1019 m n. m.), z Rokytnice nad Jizerou na Horní Domky (933 m n. m.) a z Harrachova na Čertovu horu (1021 m n. m.).


Inspirujte se „Výleťáky“ a šlápněte do pedálů

Videopořady doporučují fajnové výlety. Varianty s využitím Krkonošského cyklobusu, lanovky, která převáží kola, a po cyklotrasách zpět dlouhými sjezdy na kole do údolí. Vyzkoušet můžete sjezd z Malé Úpy přes Rýchory do Mladých Buků nebo z Černé hory do Vrchlabí.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o