Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Starý Žabák je pryč, místo něj otevře Jednadvacítka plná odkazů na letectví

úterý, 14. května 2019, 12:52

Na přelomu roku náhle zavřela legendární liberecká pivnice U Žabáka. Uběhlo pár měsíců a hospoda se otevře znovu, už ale nepůjde o zaplivanou nonstopku na zakončení akce, nový koncept spojuje pivnici s kulečníkem a také fandovstvím majitele do proudových letadel.

Pokud jste znali starého Žabáka, novou hospodu nepoznáte. Nezbylo vlastně vůbec nic, celý prostor je navíc rozšířený na dvojnásobek. „Byla tu stará kotelna, to je všechno pryč,” popisuje majitel hospody. Jméno v článku mít ani tentokrát nechce. „Kdo chce, tak si ho zjistí," říká.

Stará Žába je pryč

Už po zavření Žabáka mi říkal, že stará Žába je pryč a chce dělat něco jiného. Lidi chce nalákat na kulečník, vratislavické pivo a také jeho životní zálibu – letectví. „Vidíte ty televize? Nebude v nich žádný hokej, chci tam pouštět smyčku materiálů o letadlech,” popisuje. Na zdech si také všímám zvláštní výzdoby, částí stíhacích letadel Mig, vždy se jmény jejich pilotů.

„Rád bych, aby sem chodili lidé, které to také zajímá. Můžeme se společně domluvit na exkurzích na leteckou základnu do Čáslavi a podobně. Videa od lidí bych pak přidával do smyčky, kterou budu pouštět na televizích,” pokračuje.

Základ ale bude se v hospodě pobavit. „Nahoře v Budvarce se najedí, dolů pak přijdou za zábavou – kulečníkem, šipkami, fotbálkem a samozřejmě letadly,” usmívá se.

Název jednadvacítka odkazuje na nejslavnější Mig s označením 21. Hospoda se ve zkratce bude jmenovat 21 PKZ, tedy Jednadvacítka, pivní kulečníková zákadna. Majitel tím také odkazuje na leteckou základnu v Čáslavi. „Její zkratka je dvacátá první základna taktického letectva, tedy 21. ZTL,” vysvětluje.

ČTĚTE TAKÉ: Legendární Žabák je zavřený. Takhle už to dál nešlo, říká dlouholetý majitel

Novou hospodu otevře zřejmě příští týden. „Víte, jak to je. Člověk má nějaké plány a pak je všechno jinak. Ale už se to blíží,” uzavírá.

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletíŽivot v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Dnes, 17:38Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než...

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovostVÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Dnes, 14:28Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100...

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konecHru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Dnes, 14:25Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o