Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Dětský koutek v Liďákách po zimě otevřel. Zahájil už 64. sezónu

úterý, 16. dubna 2019, 17:10

Dětský koutek v Lidových sadech v pondělí zahájil sezónu. Návštěvníci se mohou opět těšit na oblíbený elektrický vláček, ruské kolo, bludiště, prolézačky, vodní brouzdaliště, houpačky, klouzačky a spoustu dalších dětských atrakcí. Novinkou letošní sezóny je zavedení nulového vstupného pro děti do 3 let.

Dětský koutek v Lidových sadech má v Liberci již dlouholetou tradici a každým rokem ho navštěvují desítky tisíc dětí i dospělých. Od roku 1955, kdy původní dětské hřiště s rybníčkem spadlo pod správu Kulturního a společenského střediska Lidové sady (kdysi PKO), prošel významnými změnami a modernizací. V minulých letech byl například kompletně zrenovován historický vláček z roku 1971, tzv. „Mašinka“, která za dobu své existence svezla téměř milion dětí.

Přes dvacet tisíc lidí

Rekonstrukcí prošly také původní bazénky, prolézačky a přibylo i malé dopravní hřiště pro nejmenší. „Jsme rádi, že i po tolika letech je Dětský koutek stále oblíbeným výletním cílem mnoha rodin. Jen v minulém roce jeho branami prošlo celkem 21 463 návštěvníků. Každým rokem pracujeme na jeho zvelebování, a tak pevně doufám, že se stane vyhledávanou atrakcí i pro další generace,“ dodává Vladimíra Štrynclová, vedoucí Kulturního a společenského střediska Lidové sady.

V Dětském koutku pořádá Zoo Liberec i pravidelné akce pro veřejnost. První v letošním roceje již tradiční PředČARODĚJNICKÝ rej, který proběhne v pátek 26. dubna. Akce bude opět zahájena lampionovým průvodem, který povede od liberecké radnice. Účastníci se dále mohou těšit na divadelní pohádku, pálení čarodějnice, tematické dílničky či taneční rej s MíšouJadrnou.

V případě hezkého počasí je Dětský koutek otevřen každý den od 9.00 do 18.00 (duben, květen, září říjen), do 19.00 (červen, červenec, srpen).

Tisková zpráva | Foto ZOO Liberec

Štítky ZOO Liberec, dětský koutek, Lidové sady

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňůČesko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Dnes, 12:06Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes...

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povoleníDva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dnes, 10:09Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka...

Realisté končí, rozhodla o tom členská základnaRealisté končí, rozhodla o tom členská základna

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Dnes, 09:31Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o