Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Vesecký areál by už nemusel "plavat" při vydatných deštích. Město chce investovat do drenáže

středa, 21. března 2018, 16:02

Vesecký areál se dočká rekonstrukce, která by měla odstranit největší nedostatky trápící návštěvníky i provozovatele. Město investuje během letošního roku 15 milionů korun do oprav. Největší částku spolkne odvodnění stadionu, které vyjde zhruba 5 milionů korun.

Právě problémy se špatným odvodněním trápí provozovatele už dlouhá léta. Při větším dešti se stadion mění v rozbahněnou plochu. Své o tom ví například návštěvníci festivalu Benátská. „V minulosti se v areálu dělaly drenáže, ale zřejmě nejsou dostačující. Pokud při letních akcích zaprší, zasypává se bahno štěpkami z pily. To je ale opravdu provizorní řešení,“ shrnul náměstek primátora Tomáš Kysela (dříve ANO)

„V žalostném stavu je také veřejné osvětlení, které se také dočká rekonstrukce,“ dodal náměstek primátora. Oprava lamp v areálu by měla město přijít na necelých 800 tisíc korun.

„Velká poptávka je také po opravě povrchů tratí pro in-line bruslaře a běžkaře v letním provozu. I tato oprava se řádově pohybuje kolem 800 tisíc korun,“ dodal Kysela. Na další tři miliony má vyjít obnova technického zařízení parkoviště, dva miliony bude stát oprava sněhových děl a 1,5 milionu korun je vyčleněno na energie na zasněžování v roce 2018.

Areál ve Vesci původně vznikl pro mistrovství světa v klasickém lyžování. Jeho součástí jsou tři nezávislé okruhy se třemi stupni obtížnosti. První okruh má převýšení maximálně pět metrů a délku 1500 metrů. Druhý okruh je s převýšením zhruba 15 metrů a délkou zhruba 2000 metrů. A třetí okruh má převýšení do 30 metrů a délku 1500 metrů. Na samotném stadionu je pak 200 metrů dlouhý ovál, který je vhodný pro trénink.

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínkuBývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Dnes, 15:59Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD...

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil byMíra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Dnes, 15:23Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale...

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dálPo vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Dnes, 15:10Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o