Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

FOTO: Silnice kolem přehrady jen pro pěší a cyklisty. Nejvíce se vyřádily děti

sobota, 5. srpna 2017, 17:59

Lidé mohou od pátečního podvečera využívat celý okruh kolem přehrady. Město totiž zakázalo do konce srpna vjezd autům, a tak se tu dá jezdit na kole, bruslích nebo jen tak jít pěšky. V sobotu navíc u přehrady začalo Léto na přehradě. Děti si tu mohly zajezdit na dopravním hřišti a zkusit si i další aktivity.

„Děti se vyřádí, pak se půjdeme vykoupat,“ říká jeden z tatínků, který se do Zvolenské ulice přišel podívat i se dvěma syny. Vydali se i na procházku směrem k restauraci Bílý Mlýn. „Musím říct, že to bylo pěkné. Silnice byla prázdná, občas projel cyklista nebo někdo prošel. Kluci se tu parádně projeli na kole,“ dodal.

Právě to byl hlavní důvod, proč Zvolenskou na zkoušku na měsíc zavřít. Přehrada se dá teď dokolečka celá obejít a nemusíte mít strach, že vás srazí auto.

Magistrát chce pak v září vše vyhodnotit a případně se k uzavření Zvolenské vrátit.

Lidé ale zatím tuto novinku moc nevyužívají. I ve tři hodiny odpoledne bylo vidět, že po cestě u pláže chodí několikanásobně lidí než po Zvolenské.

U přehrady také město nachystalo prázdninový program Léto na přehradě. Během srpna se tu chystá třeba letní kino nebo závod historických kol.

Napsal Luboš Vrabec | Foto Luboš Vrabec

Štítky Přehrada, Harcov, Zvolenská

Dopravní hřiště ve Zvolenské.Dopravní hřiště ve Zvolenské.Dopravní hřiště ve Zvolenské.Dopravní hřiště ve Zvolenské.Dopravní hřiště ve Zvolenské.

Kam dál?

Na Novoborsku zakázali kvůli suchu zalévat vodou z potokůNa Novoborsku zakázali kvůli suchu zalévat vodou z potoků

Na Novoborsku zakázali kvůli suchu zalévat vodou z potoků

pátek, 4. srpna 2017, 17:57Nový Bor na Českolipsku zakázal na základě podnětu z Povodí Ohře používat vodu z některých říček a...

Majitelka Bárta se nedopustila přestupku. Lišku pronásledoval kvůli přetržené karabině u vodítkaMajitelka Bárta se nedopustila přestupku. Lišku pronásledoval kvůli přetržené karabině u vodítka

Majitelka Bárta se nedopustila přestupku. Lišku pronásledoval kvůli přetržené karabině u vodítka

středa, 2. srpna 2017, 01:02Policie v Turnově nezjistila žádné porušení zákona v souvislosti se psem, který byl 16 dnů uvězněný...

FOTO: Jiskry od elektrického vedení způsobily požár poleFOTO: Jiskry od elektrického vedení způsobily požár pole

FOTO: Jiskry od elektrického vedení způsobily požár pole

středa, 2. srpna 2017, 00:47Pole u Stružince o rozloze 200x200 metrů zachvátil v úterý odpoledne požár, se kterým bojovalo pět...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o