Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Liberecký zmrzlinář vyrábí "kopečkovou" tradičním způsobem. Ze žloutků, smetany a regionálních produktů

pondělí, 7. srpna 2017, 09:40

Není to tak dlouho, co jsme vás informovali o výsledcích testů zmrzlin, které se prodávají v obchodních řetězcích. Nutno dodat, že příliš neobstály. Čokoláda je v čokoládových zmrzlinách spíš jen lákadlem na etiketě. Protipólem zmrzlin vyráběných doslova na běžícím páse jsou například zmrzliny ze zmrzlinářství LEDA v Liberci, kde se stále mražené pochoutky vyrábí tradičním způsobem.

„Do smetanové zmrzliny skutečně používáme čerstvé mléko, žloutky a smetanu. Mléko se smetanou je z farmy ze Železného Brodu. Takže jde o nejvyšší kvalitu,“ říká sympatický zmrzlinář David Stárek a zároveň majitel zmrzlinářství LEDA. Sám přiznává, že za výrobou jeho zmrzlin je hodně řemeslné práce. „Zmrzliny děláme dle vlastních receptů. Nepoužíváme polotovary, umělá barviva a příchutě. Stavíme na super kvalitě, pak je super výsledek zaručen. Nejde to ošidit,“ vysvětluje zmrzlinář, který je držitelem ocenění "Regionální potravina" a také značky "Regionální produkt Jizerské hory."

Vysokou kvalitu zmrzliny drží zmrzlinářství také díky tradičním výrobním strojům, které do zmrzliny zapracovávají pouze potřebné minimum vzduchu a tím vzniká vysoká hutnost mražených krémů.

Základní recepty a více než dvacetileté zkušenosti, jsou převzaty od rodinných přátel.  Zmrzliny manželé Stárkovi stále upravují a zkvalitňují tak, aby uspokojily i nejnáročnější zákazníky. „Chceme, aby lidé poté, co dojedí zmrzlinu, byli spokojeni a cítili její chuť ještě hodně dlouho,“ dodává Stárek.

Jeho zmrzlinu si můžete koupit nejen ve zmrzlinářství na Sokolovském náměstí, ale také přímo v ulicích Liberce ze speciálního zmrzlinářského vozítka.

Pro samotného Davida Stárka je zmrzlina něčím, co ho fascinuje, už od dětství. Podle jeho slov je trend klasických příchutí pomalu na ústupu, lidé se k němu rádi vrací za „zmrzlinovými speciály.“ „Tvrdím, že u nás není nejoblíbenější vanilka nebo citron. Lidem se líbí speciality jako smetanové zmrzliny s italskými krémy a nebo chutě pistácie a slaný karamel,“ dodal. A právě například chuť jeho pistáciové zmrzliny leckoho může překvapit. „Je vyráběna ze skutečných pistácií. Právě proto naše pistáciová zmrzlina chutná jako skutečné ořechy,“ vysvětlil Stárek.

Velký úspěch mají také jeho ovocné sorbety, které jsou vhodné i pro vegany. „S ostružinovým sorbetem jsme například vyhráli ocenění "Regionální potravina libereckého kraje 2016". V sezóně pořizujeme čerstvé ovoce, které si pak uchováváme také ve zmraženém stavu. Pokud dojde, můžeme tuto zmrzlinu vyrábět až zas v další sezoně,“ uzavřel.

Zmrzlinářství LEDA na Sokolovském náměstí můžete každý pracovní den navštívit mezi 11:00 a 18:00, o víkendu otevírá o dvě hodiny později. Nutno dodat, že všechny jeho zmrzliny jsou bezlepkové.

Liberecký zmrzlinář vyrábí mraženou pochoutku tradičním způsobem ze žloutků, smetany a regionálních produktů.Liberecký zmrzlinář vyrábí mraženou pochoutku tradičním způsobem ze žloutků, smetany a regionálních produktů.Liberecký zmrzlinář vyrábí mraženou pochoutku tradičním způsobem ze žloutků, smetany a regionálních produktů.Liberecký zmrzlinář vyrábí mraženou pochoutku tradičním způsobem ze žloutků, smetany a regionálních produktů.Liberecký zmrzlinář vyrábí mraženou pochoutku tradičním způsobem ze žloutků, smetany a regionálních produktů.

O čem píše Drbna.cz

Pražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského krajePražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského kraje

Pražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského kraje

Dnes, 12:19Pražští radní schválili na svém pondělním zasedání vypsání designérské soutěže na sjednocení...

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známkuNejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Dnes, 09:53Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta...

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěřeBabišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Dnes, 08:10Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o