Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Jste spokojeni s libereckým magistrátem? Město je druhým nejpřívětivějším úřadem u nás

pátek, 19. května 2017, 17:52

Radnice se pyšní zajímavým úspěchem – získalo totiž ocenění za svůj přístup k obyvatelům města. V konkurenci 165 úřadů obcí s rozšířenou působností získalo druhé místo. Podle magistrátu ministerstvo Liberec ocenilo za způsob komunikace úřadu s občany i zavedené novinky, které lidem usnadňují vyřizování jejich záležitostí.

Lepší byl podle organizátorů jen Žďár nad Sázavou. „Hodnotili jsme hlavně poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Oceňujeme především snahu představitelů úřadu o zvyšování přívětivosti, a to i nad rámec svých povinností a obecných standardů,“ uvedl náměstek ministra vnitra pověřený řízením sekce veřejné správy Petr Mlsna.

Ministerstvo ocenilo Liberec hlavně za nové on-line nástroje. Mezi ně patří monitoring vytíženosti přepážek a hlídač pořadí. „Letošní absolutní novinka pomáhá občanům, aby nemuseli na magistrátu zbytečně čekat ve frontách na přepážkách. Město vytvořilo „předpovědi“ čekací doby, které vycházejí z analýzy dlouhodobých statistik,“ vysvětlil mluvčí magistrátu Jan Král.

„Zvažujeme i zřízení pozice ‚sálového managera‘, který se ujme čekajících klientů a pomůže jim připravit všechny potřebné dokumenty. Od tohoto kroku očekáváme zkrácení doby vyřízení, jelikož klient už bude mít vše potřebné připravené před příchodem k přepážce. Kromě toho už nebude docházet k případům, kdy si klienti vystáli frontu, ale neměli u sebe vše potřebné, a proto nakonec nemohli být odbaveni,“ řekl primátor Liberce Tibor Batthyány.

A radnice zavedla i další služby, které jsou stále oblíbenější a využívanější. Mezi ně patří zápisový portál do mateřských škol, který rodičům usnadňuje podávání žádostí a umožňuje sledovat průběh jejich schvalování.

„Ministerstvo zaujal také objednávkový systém pro svatební obřady. Snoubenci si mohou v kteroukoli dobu zarezervovat termín a místo svatby. Vše probíhá on-line,“ doplnil Král, podle kterého takto probíhají 4 rezervace z pěti.

Napsal Luboš Vrabec | Foto Dominik Sovoboda

Kam dál?

Do soutěže Vesnice roku 2017 se přihlásilo 16 obcí Libereckého kraje. Kdo napodobí Prysk?Do soutěže Vesnice roku 2017 se přihlásilo 16 obcí Libereckého kraje. Kdo napodobí Prysk?

Do soutěže Vesnice roku 2017 se přihlásilo 16 obcí Libereckého kraje. Kdo napodobí Prysk?

čtvrtek, 18. května 2017, 19:04Celkem 16 obcí Libereckého kraje letos bojuje o titul Vesnice roku 2017. V prestižní soutěži mají...

Hráz Tajchu potřebuje opravit. Město ji ale nejprve musí koupitHráz Tajchu potřebuje opravit. Město ji ale nejprve musí koupit

Hráz Tajchu potřebuje opravit. Město ji ale nejprve musí koupit

čtvrtek, 18. května 2017, 13:00Aby i nadále mohl vesecký rybník Tajch fungovat jako rekreační oblast, bude potřeba minimálně co...

Do návrhu městské památkové zóny Liberec zahrnul i DomovinuDo návrhu městské památkové zóny Liberec zahrnul i Domovinu

Do návrhu městské památkové zóny Liberec zahrnul i Domovinu

středa, 17. května 2017, 22:41Liberec do návrhu na prohlášení Liebiegova městečka za novou městskou památkovou zónou zahrnul i...

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Dnes, 09:44Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla...

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátuSněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Dnes, 09:37Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma...

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

Dnes, 09:11V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o