Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Nesnáším fašistické kolaboranty. Někdo polepil kancelář SPD v Liberci, podepsal se jako Pérák

pondělí, 12. srpna 2019, 11:34

Výlohu regionální poslanecké kanceláře SPD v Železné ulici v Liberci minulou neděli někdo polepil samolepkami s různými hesly. Podepsal se jako Pérák, tedy legendární fiktivní válečný hrdina, který bojoval proti nacistům. Celou věc řeší policie.

„Nesnáším fašistické kolaboranty.“ „Mám rád tuhle zemi a nenechám ji rasistům.“ Taková hesla jsou na nálepkách, kterými někdo polepil výlohu poslanecké kanceláře libereckého poslance Radovana Vícha. Došlo k tomu v noci na neděli 4. srpna.

„Nenávist novodobých neomarxistů a sluníčkářů je neskutečná. Hnutí SPD nemá ve svém programu nenávist k jakékoliv etnické skupině. Nejsme rasisté ani fašisté. Naopak, podporujeme vlastenecké cítění. Právě ale příznivci a šiřitelé těchto nenávistných projevů potom vzbuzují nenávist ve společnosti,“ brání se nařčením z nálepek liberecká SPD na svém Facebooku.
Na místo přivolali policii, která celou věc řeší. „Policie provedla ohledání, pořídila fotodokumentaci a zahájila v dané věci šetření o jehož výsledku a závěrech budeme, podle jejich vyjádření, informováni do 14 dnů,“ dodala SPD.

Nálepky byly podepsány jménem Pérák, což je vymyšlená postava, která ve druhé světové válce bojovala proti nacistům a kolaborantům.

Kancelář SPD je sídlem poslance za Liberecký kraj Radovana Vícha. Ten na sebe zřejmě nejvíce upozornil na konci roku 2017, kdy se na sněmu evropských nacionalistických a protiimigračních stran v Praze musel podle svých slov bránit pěstí jednomu z účastníků protestů proti konání této akce.

Vích je také zastupitelem Libereckého kraje, členem předsednictva celostátní SPD a předsedou krajské organizace. Do městského zastupitelstva se ale SPD v říjnových volbách nedostala. 

Napsal Luboš Vrabec | Foto SPD Liberecký kraj

Štítky spd, spd liberec, kancelář, poslanec, radova vích, pérák

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o