Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Mnoho povyku pro nic. Změna nakonec odvolání primátora nenavrhla

čtvrtek, 22. února 2018, 16:06

Tibor Batthyány (dříve ANO) zůstává primátorem Liberce i nadále. Změna pro Liberec před dnešním jednáním zastupitelstva slibovala, že navrhne jeho odvolání z této pozice. Nakonec se tak nestalo a Změna návrh ani nepodala. Jako důvod uvedl lídr strany Jan Korytář fakt, že jeho návrh nezískal podporu u opozice a s největší pravděpodobností by tak neprošel.

„Uděláme to ihned, jak budeme mít deklarovanou podporu dvaceti zastupitelů,“ řekl dnes Jan Korytář (Změna pro Liberec). Náměstek primátora počítá také s tím, že by se mu nemuselo podařit získat podporu pro návrh během tohoto volebního období. „Pak se budeme snažit sesadit pana Batthyányho z pozice primátora během podzimních voleb,“ dodal.

Důvodem pro odvolání má být chování primátora a zásadní programové neshody. Podle Změny měl primátor naposledy „přilít olej do ohně“ začátkem února, když se údajně vysmíval zdravotnímu stavu člena rady města. Podle primátora se nic podstatného nestalo a není potřeba kohokoliv odvolávat. O rezignaci proto neuvažuje. 

Hlavním důvodem k odvolání je podle lídra Změny Jana Korytáře snaha primátora blokovat projekty města, zmíněné chování při jednáních rady města a zásadní programové neshody, kterými má být blokování zřízení funkce městského architekta, bránění regulaci hazardu, blokování změn v dopravním podniku nebo územní plán. S tím ale primátor nesouhlasí.

Korytář předložení návrhu k odvolání primátora zastupitelstvu avizoval už před dvěma týdny. „Couvnutí“ nakonec pořádně nadzvedlo zastupitele napříč všemi kluby. „Šlo o nepromyšlený návrh, kdy pan Korytář okopal kotníky primátorovi a pouze se dostal do novin,“ shrnula na dnešním zastupitelstvu bývalá primátorka Martina Rosenbergová (dříve ČSSD).

Ostrými slovy nešetřili ani Starostové, když opoziční zastupitel Jaroslav Zámečník pronesl: „Jan Korytář je symbolem totální politické devalvace v Liberci. Fuj!“ Odvolání primátora pár měsíců před volbami by podle nich nic neřešilo „Návrh na odvolání primátora, takto vygradovaný osm měsíců před volbami, je humbuk a plácnutí do vody. Nic jiného než divadlo pan Korytář nepředvedl,“ uzavřel David Václavík  (Starostové).

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

pondělí, 21. října 2019, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

pondělí, 21. října 2019, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

pondělí, 21. října 2019, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o