Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Festival Nemlčíme bourá tabu a otvírá téma sexuálního násilí, navíc představí putovní výstavu

úterý, 10. září 2019, 12:08

Projekt Nemlčíme už několik měsíců odkrývá téma sexuálního násilí formou autentických rozhovorů s obětmi i pachateli sexuálního násilí. A teď přichází autoři s originální putovní výstavou.

Festival Nemlčíme proběhne v sobotu 21. září v komunitní zahradě LIAS na konci Široké ulice. Poprvé zde budete moci spatřit výstavu Proč jsme mlčeli. „Ojedinělá výstava Proč jsme mlčeli odhaluje cyklus deseti příběhů sexuálního násilí v České republice​,“ uvedla Veronika Hlavatá, která spolu se svým manželem stojí za celým projektem.

Psali jsme: VIDEO: Karin zneužíval trenér, uvědomila si to až v dospělosti. Její příběh přináší projekt Nemlčíme

V rámci projektu Nemlčíme natáčí mladá dvojice rozhovory týkající se sexuálního násilí napříč celým Českem. Jednotlivé příběhy můžete zhlédnout na webu nemlcime.cz.

„Našim cílem je seznámit širokou veřejnost s různými podobami sexuálního násilí prostřednictvím autentických rozhovorů s oběťmi, pachateli i odborníky. Rozhovory, ve kterých je možné vidět tvář dotyčného, slyšet jeho hlas a vnímat jeho emoce, bereme jako nejčistší formu. Společně si dodáváme odvahu nemlčet a učíme se o sexuálním násilí mluvit,“ upřesnila Hlavatá.

Festival odstartuje v 15:30 a nabídne i pohled do zákulisí natáčení rozhovorů. „V rámci doprovodného programu se bude mluvit o tom, proč se většina obětí z video rozhovorů Nemlčíme bála promluvit dřív, s jakými nejčastějšími stereotypními dotazy se projekt setkává a jak společně můžeme podpořit ostatní k tomu, aby také promluvili o svém příběhu,“ komentovala autorka.

Psali jsme: Tisíce znásilněných žen a zneužitých mužů, přesto společnost před sexuálním násilím zavírá oči

Hosty festivalu budou například Kateřina Kiliánová, která připravila přednášku s diskuzí na téma Proč a jak se bavit (nejen) s dětmi o sexu, a také Annie Pity, skvělá hudebnice, která celou vernisáž zahájí. Její hudba je ovlivněná tvorbou zejména britských muzikantů.

„Od 18 hodin proběhne samotná diskuze s účastníky video rozhovorů projektu Nemlčíme. Jak bylo těžké začít mluvit o sexuálním násilí? Jak probíhali výslechy a soudní proces? Karolína, Sofie a Marie se svěří návštěvníkům akce se svými příběhy. Večer nebude chybět ani pestrý hudební program v podání místních kapel Loopstation, Lifelines a Dysfázie,“ dodala Hlavatá. Vstupné na festival je dobrovolné. Výtěžek z celého festivalu bude věnován na podporu projektu Nemlčíme a jeho výstavu.

Napsal Denisa Albaniová | Foto pixabay.com

Štítky Nemlčíme, festival, sexuální násilí,

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o