Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Liberecký rockový klub opět ožije festivalem Divadlo v Bunkru

úterý, 3. září 2019, 07:34

Už po šesté se v libereckém Bunkru představí amatérští i profesionální umělci. Festival Divadlo v Bunkru představí divadelní inscenace, performance i hudbu.

Festival se poprvé uskutečnil v roce 2014. „Zakladateli festivalu byla skupina divadelníků, kterým již nestačilo vytvářet amatérská představení a jezdit na studentské divadelní přehlídky. Chtěli něco víc, a proto se rozhodli založit divadelní festival, který nabídne produkce amatérské i profesionální. Prvního ročníku se zúčastnilo víc jak sto diváků a návštěvnost každým rokem rostla,“ uvedla za organizátory Monika Tomková.

Festival Divadlo v Bunkru se koná od 13. do 14. září v rockovém klubu Bunkr. Program a bližší info najdete na fb události.

Před dvěma lety se k organizátorům přidal divadelní soubor Frikulíni a základna organizátorů se stále rozrůstá. A stejně tak roste i program, který už pokryje dva dny. „Soubory hrají na dvou scénách - vnitřní a venkovní. Zároveň je pro návštěvníky festivalu připraven off program a stánek s občerstvením. Šestého ročníku se opět zúčastní velké množství divadelních souborů. Někteří jsou již tradičními návštěvníky festivalu, jiní se do Liberce podívají poprvé,“ komentovala Tomková.

Těšit se tak můžete třeba na soubor Bandája, který až z Ostravy přiveze hru Papírová letadla. Toto představení se zabývá třeba problematikou šikany na středních školách. A zlatým hřebem celého festivalu bude představení Pavla Seriše, který uvede svou inscenaci Zo zoo. A nebude chybět ani oblíbená Serišův mix stand-up komedie.

Napsal(a) redakce | Foto Vojtěch Brzek

Štítky Bunkr, festival, Divadlo v Bunkru,

O čem píše Drbna.cz

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

V Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v ČeskuV Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v Česku

V Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v Česku

Dnes, 09:32V motolské nemocnici v Praze v srpnu porodila žena s transplantovanou dělohou. Její dítě je tak...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o