Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Knihovnička pro nevidomé děti nabízí novou knihu plnou dobrodružství

pátek, 7. června 2019, 17:12

Knihovnička pro nevidomé děti má v nabídce novou knížku - Dům doktora Fišera. Knížka s tajuplným příběhem vznikla i díky libereckým školákům, kteří se podíleli na jejím převodu do zvukové podoby.

Dům doktora Fišera je novým titulem, o který se letos rozrostla knihovnička pro nevidomé děti. Dnes měla křest na Festivalu dětského čtenářství v Liberci. Tajemnou, napínavou a dobrodružnou knížku Petry Braunové převedly do zvukové podoby liberečtí školáci v rámci projektu Děti čtou nevidomým dětem. Je to už osmnáctá kniha, která tady vznikla, řekla vedoucí realizačního týmu Radka Vojáčková z dětského oddělení Krajské knihovny v Liberci.

„Knížka je určena pro děti od třetí do sedmé třídy, má široké rozpětí. Takové knihy se vždy snažíme vybírat,“ řekla Vojáčková. O nahrávání knížky o podivínském doktoru Fišerovi, který žije v domě obehnaném plotem s ostnatým drátem a nikoho tam nepouští, byl mezi dětmi velký zájem. „Přihlásil se nám rekordní počet asi 300 dětí, to už bylo při konkurzu takřka neúnosné. Naštěstí ne všichni dorazili. Jsme za to ale vděční, protože pak je z čeho vybírat,“ doplnila Vojáčková.

Vydání zvukové knihy přijde podle Vojáčkové zhruba na 100.000 korun a na její vydání přispívají nadace i ministerstvo kultury. „Vyrábíme 250 kusů, které vlastně rozdáváme všem speciálním školám, zvukovým knihovnám, ale také těm, kdo projeví zájem a věnují se dětem s nějakým handicapem. Jsme rádi, když projeví zájem školy, které pracují s handicapovanými dětmi, ne jen zrakově postiženými, ale třeba i na vozíčku, protože těm se také knížka špatně drží,“ řekla Vojáčková.

Při výběru dává realizační tým přednost dětským knihám českých autorů. Výjimkou byla Matylda britského spisovatele Roalda Dahla vydaná v roce 2011. Zvukovou podobu dostaly v minulých letech například knihy Ivy Procházkové Pět minut před večeří, Únos domů nebo Uzly a pomeranče, Pohoršovna Daniely Fischerové nebo Školník Kulda od Jiřího Kahouna.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky kniha, knihovnička, Dům doktora Fišera,

O čem píše Drbna.cz

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěřeBabišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Dnes, 08:10Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli...

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlíFOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

středa, 26. června 2019, 14:55Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické...

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

středa, 26. června 2019, 14:32Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o