Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Poslední představení a konec. Liberecké divadlo se na pět měsíců zavírá

pondělí, 3. června 2019, 10:44

Historická budova divadla F. X. Šaldy v Liberci bude kvůli modernizaci topení a klimatizace za bezmála 23,5 milionu korun pět měsíců uzavřená. Posledním představením byla sobotní druhá premiéra muzikálu Divotvorný hrnec, znovu otevřít by se mělo divadlo na začátku listopadu.

Podle ředitelky novou vzduchotechniku i topení nutně potřebují. „Kdo do divadla chodí často, tak ví, že je tam téměř nedýchatelno, protože vzduchotechnika prakticky nefunguje. A topení je velmi staré, takže někde je vedro, někde zase naopak zima, třeba v orchestřišti," řekla ředitelka divadla Jarmila Levko.

Uzavření divadla bude mít vliv na účinkování všech tří jeho souborů. „Opera bude hodně jezdit po vlastech českých, to znamená má tam hodně zájezdů, které nám jednak doplní tržby a jednak udělají dobré jméno našemu městu, našemu divadlu," řekla ředitelka.

Činoherní soubor bude zase hrát častěji v libereckém Malém divadle. Podle ředitelky tam z velkého divadla přesunou i některá představení, která nejsou technicky náročná, aby byl repertoár pestřejší. „Dokonce premiéra, která bude 21. června na Malém divadle, Jakub a jeho pán, je koncipovaná tak, že až se otevře velké divadlo, tak se přenese z malého tam," uvedla. Na Malém divadle bude mít některá svá představení i balet.

„A jednak bude jezdit s operou, protože některá představení jsou za účasti baletu," dodala ředitelka.

Napsal(a) ČTK | Foto DFXŠ

Štítky divadlo, Liberec, oprava, uzavření

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o