Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Neexistující bankovka úspěch neměla, prodavačka muže prokoukla

úterý, 10. března 2015, 11:06

Pozornost prodavaček obchodu Billa v nákupní galerii Plaza prověřil ve čtvrtek ráno dvaapadesátiletý zákazník. Ten se rozhodl svůj nákup za pár korun zaplatit tisícieurovou bankovkou. Taková bankovka však neexistuje a místo nějakých pětadvaceti tisíc korun, které mu měla prodavačka vyplatit zpět, odcházel v doprovodu policie.

„Bankovka měla odlišnou barvu a zjevně se jednalo o padělek. Strážníci proto podezřelého dvaapadesátiletého zákazníka předali policii pro podezření z trestného činu padělání a pozměňování peněz,“ sdělila mluvčí městské policie Daniela Bušková.

Ještě kurioznější případ řešili policisté před třemi lety v nedalekém Rumburku, kde se ženě podařilo zaplatit žertovnou tisícieurovkou. Přestože taková bankovka neexistuje, jeden z prodavačů ji zákaznici klidně vyměnil za české koruny. Nezarazily ho ani erotické motivy, které tisícieurovka obsahovala. Že peníze nejsou pravé, navíc netušila ani žena, která s nimi do obchodu přišla. Své přítelkyni ji dal muž z Mikulášovic, aby ji šla vyměnit za koruny. Jeho žert však tehdy žena vzala vážně.

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Seniorku dvakrát okradli. Přišla o kabelku, poté i o nákupSeniorku dvakrát okradli. Přišla o kabelku, poté i o nákup

Seniorku dvakrát okradli. Přišla o kabelku, poté i o nákup

pondělí, 9. března 2015, 11:06Bezcitnost některých jedinců je až zarážející. Na uplynulou sobotu jen tak nezapomene...

Za Libercem hořela skládka. Úřadoval opět žhář?Za Libercem hořela skládka. Úřadoval opět žhář?

Za Libercem hořela skládka. Úřadoval opět žhář?

sobota, 7. března 2015, 19:36Nedbalost nebo úmyslné zapálení? Příčinu sobotního požáru skládky v Druzcově teď musí objasnit...

V pohraničí zmizel traktor, stopy opět končí v PolskuV pohraničí zmizel traktor, stopy opět končí v Polsku

V pohraničí zmizel traktor, stopy opět končí v Polsku

pátek, 6. března 2015, 19:43Bydlet v pohraničí je někdy pro zemědělce za trest. Své by o tom mohl vyprávět zemědělec, kterému...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o