Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Vzpoura v Rýnovicích! Vězni se pokusili o útěk, cvičně

úterý, 24. září 2013, 15:09

Panika, popáleniny, těžce zranění dozorci a vězni pokoušející se o útěk. Podobnou situaci věznice v Rýnovicích nepamatuje. Desítky hasičů, záchranářů, policistů a strážců věznice se v úterý ráno pokoušeli cvičně zvládnout situaci, kterou by v reálu asi jen tak nechtěli zažít.

Taktické cvičení začalo v devět hodin ráno pokusem o útěk několika vězňů. Skupinka vzbouřenců se zápalnou lahví hozenou v prádelně pokusila vyvolat paniku. Následný výbuch zranil několik dozorů. Zatímco někteří vězni chtějí utéct, jiní jsou odříznutí plameny ve druhém patře. Rýnovická věznice jednoduše zažila manévry jak z amerického filmu.

„Hlavním tématem tohoto cvičení je ověřit funkčnost stávajících krizových plánů a realizačních dohod při řešení mimořádné situace, při vzniku úmyslně založeného požáru ve střežené části věznice, včetně zajištění eskort zraněných odsouzených do civilních zdravotnických zařízení,“ popsala mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Aktualizace: Krátce po cvičení se objevila informace, že jeden ze zúčastněných dozorců utrpěl poranění. Informaci potvrdila i mluvčí věznice. „Mohu potvrdit, že během cvičení integrovaného záchranného systému, které probíhalo ve Věznici Rýnovice dne 24.9.2013, došlo k pracovnímu úrazu jednoho z příslušníků vězeňské služby. Okolnosti úrazu jsou předmětem vyšetřování,“ potvrdila Monika Králová. Podle nepotvrzených informací mělo dojít k vážnému poranění oka při simulovaném výbuchu.

Požár v rýnovické věznici

Cvičení v rýnovické věznici

úterý, 24. září 2013, 15:05Foto: HZSLK/Zdenka Štrauchová

Kam dál?

Řidič parkující v křižovatce slovně napadl strážníkaŘidič parkující v křižovatce slovně napadl strážníka

Řidič parkující v křižovatce slovně napadl strážníka

pondělí, 23. září 2013, 21:52Ne každý řidič dokáže uznat svou chybu a ne každý dokáže krotit své emoce. O tom se minulý týden...

Další sražený chodec. Řidič v kradeném autě z místa ujelDalší sražený chodec. Řidič v kradeném autě z místa ujel

Další sražený chodec. Řidič v kradeném autě z místa ujel

pondělí, 23. září 2013, 15:29Policisté mají na svém stole zapeklitý případ, který se jim podaří rozluštit nejspíš jen s pomocí...

Samovznícení ubrousků vyšlo majitele truhlárny na 400 tisícSamovznícení ubrousků vyšlo majitele truhlárny na 400 tisíc

Samovznícení ubrousků vyšlo majitele truhlárny na 400 tisíc

pondělí, 23. září 2013, 14:06Hodně kuriozní požár zažehnávali liberečtí hasiči společně s dobrovolníky v neděli večer v Proseči...

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

Dnes, 14:25I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef...

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůžeOlomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes, 14:19Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný...

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u souduSpor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Dnes, 10:44Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o