Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Vzpoura v Rýnovicích! Vězni se pokusili o útěk, cvičně

úterý, 24. září 2013, 15:09

Panika, popáleniny, těžce zranění dozorci a vězni pokoušející se o útěk. Podobnou situaci věznice v Rýnovicích nepamatuje. Desítky hasičů, záchranářů, policistů a strážců věznice se v úterý ráno pokoušeli cvičně zvládnout situaci, kterou by v reálu asi jen tak nechtěli zažít.

Taktické cvičení začalo v devět hodin ráno pokusem o útěk několika vězňů. Skupinka vzbouřenců se zápalnou lahví hozenou v prádelně pokusila vyvolat paniku. Následný výbuch zranil několik dozorů. Zatímco někteří vězni chtějí utéct, jiní jsou odříznutí plameny ve druhém patře. Rýnovická věznice jednoduše zažila manévry jak z amerického filmu.

„Hlavním tématem tohoto cvičení je ověřit funkčnost stávajících krizových plánů a realizačních dohod při řešení mimořádné situace, při vzniku úmyslně založeného požáru ve střežené části věznice, včetně zajištění eskort zraněných odsouzených do civilních zdravotnických zařízení,“ popsala mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Aktualizace: Krátce po cvičení se objevila informace, že jeden ze zúčastněných dozorců utrpěl poranění. Informaci potvrdila i mluvčí věznice. „Mohu potvrdit, že během cvičení integrovaného záchranného systému, které probíhalo ve Věznici Rýnovice dne 24.9.2013, došlo k pracovnímu úrazu jednoho z příslušníků vězeňské služby. Okolnosti úrazu jsou předmětem vyšetřování,“ potvrdila Monika Králová. Podle nepotvrzených informací mělo dojít k vážnému poranění oka při simulovaném výbuchu.

Požár v rýnovické věznici

Cvičení v rýnovické věznici

úterý, 24. září 2013, 15:05Foto: HZSLK/Zdenka Štrauchová

Napsal Michael Daněk

Štítky rýnovice, cvičení

Kam dál?

Řidič parkující v křižovatce slovně napadl strážníkaŘidič parkující v křižovatce slovně napadl strážníka

Řidič parkující v křižovatce slovně napadl strážníka

pondělí, 23. září 2013, 21:52Ne každý řidič dokáže uznat svou chybu a ne každý dokáže krotit své emoce. O tom se minulý týden...

Další sražený chodec. Řidič v kradeném autě z místa ujelDalší sražený chodec. Řidič v kradeném autě z místa ujel

Další sražený chodec. Řidič v kradeném autě z místa ujel

pondělí, 23. září 2013, 15:29Policisté mají na svém stole zapeklitý případ, který se jim podaří rozluštit nejspíš jen s pomocí...

Samovznícení ubrousků vyšlo majitele truhlárny na 400 tisícSamovznícení ubrousků vyšlo majitele truhlárny na 400 tisíc

Samovznícení ubrousků vyšlo majitele truhlárny na 400 tisíc

pondělí, 23. září 2013, 14:06Hodně kuriozní požár zažehnávali liberečtí hasiči společně s dobrovolníky v neděli večer v Proseči...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o