Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Vypočítavá dvojice chtěla za nalezeného yorkšíra výkupné

úterý, 5. srpna 2014, 14:23

Vydělat na cizím neštěstí chtěla dvojice mužů ze Semilska. Ti začátkem roku našli zatoulaného yorkšíra, kterého brzy začala jeho majitelka postrádat. Poté, co si všimli inzerátu, ve kterém žena po malém psíkovi pátrala, rozhodli se ji kontaktovat s tím, že jí ho vrátí. Žena za svého čtyřnohého parťáka, ale musela zaplatit.

Počátkem února letošního roku našli dva muži pocházející ze Semilska ve věku třicet a dvaatřicet let v obci Přepeře fenku plemene Yorkšírského teriéra, kterou si vzali domů a následně ji dali jinému muži. „Po čtrnácti dnech si všimli inzerátu, že majitelka postrádá svého psa stejného plemene. Majitelce volali a psa jí byli ochotni vrátit avšak pod podmínkou, že jim za něj zaplatí. Když tuto nabídku majitelka psa odmítla, psa si ponechali,“ popsala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Psa však neměli na dlouho. Brzy ho museli vydat policistům, kteří se případem začali zabývat. Pes tak skončil koncem června zpět u své paničky. Jejich touha po penězích je navíc může vyjít pěkně draze. „Dvojici mužů nyní hrozí trestní stíhání pro přečin zatajení věci, kde jim může být uložen trest v podobě až jednoho roku odnětí svobody,“ řekla závěrem mluvčí.

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Štítek, který může zachránit životŠtítek, který může zachránit život

Štítek, který může zachránit život

úterý, 5. srpna 2014, 11:51Hodinu po půlnoci přijímají operátoři Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje na tísňové...

Ulice Šafránová musela být uzavřena. Její část se propadlaUlice Šafránová musela být uzavřena. Její část se propadla

Ulice Šafránová musela být uzavřena. Její část se propadla

pondělí, 4. srpna 2014, 18:06Ulici Šafránovou, která nedaleko libereckého sídliště Kunratická spojuje komunikace Lukášovská a...

Krádež za 275 tisíc. Někdo ukradl 110 jehňátekKrádež za 275 tisíc. Někdo ukradl 110 jehňátek

Krádež za 275 tisíc. Někdo ukradl 110 jehňátek

pondělí, 4. srpna 2014, 15:38Kam se podělo 110 jehňátek z pastviny v Jablonném v Podještědí? To se teď snaží zjistit...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o