Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Tragédie v nemocnici. Seniorka nepřežila pád z druhého patra

pondělí, 3. února 2014, 14:37

Skokem ze zvýšeného druhého patra infekčního oddělení liberecké nemocnice se v pondělí před polednem nejspíš rozhodla ukončit život osmdesátiletá žena. Té nedokázala zachránit život ani resuscitace lékaře, který na místo takřka okamžitě dorazil. Tragická událost zůstává v šetření policie.

„Událost skutečně řešíme jako sebevraždu,“ popsala Drbně policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Více ukáže vyšetřování kriminální policie, která si případ převzala. Podle důvěryhodného zdroje žena těžce nesla zprávu, že bude přesunuta na oddělení LDN.

Něco podobného zažila liberecká nemocnice v srpnu loňského roku. V polovině měsíce se ve třetím patře budovy chirurgie pokusil o sebevraždu muž ze Zdislavy na Českodubsku. Ten proskočil zavřeným oknem. Život mu duchapřítomně zachránily sestřičky, které visícího muže drželi za nohy do příjezdu hasičů.

Sebevrah se na chirurgii ocitl poté, co se o den dříve pokusil o sebevraždu poblíž svého domova, kde se pobodal nožem a pro jistotu skočil ze skály. Lékař mu přesto zachránil život, který se však pokusil ukončit ještě ten samý víkend. „Muž byl nejprve agresivní na sestřičku. Poté vyběhl z pokoje a běžel do služební místnosti zaměstnanců nemocnice, kde proskočil zavřeným oknem,“ potvrdila tehdy policejní mluvčí Ivana Baláková.

Nad mužem stojí nejspíš všichni svatí, jelikož mu ani jeho třetí pokus o sebevraždu nevyšel. Sestřičky muže visícího z okna ve třetím patře udržely až do příjezdu hasičů. Ti byli připraveni muže chytat do záchranné plachty. Sebevraha se nakonec podařilo sundat za pomoci žebříku.

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Partička na Dobiášce přímo u paneláku kradla sjezd pro kočárkyPartička na Dobiášce přímo u paneláku kradla sjezd pro kočárky

Partička na Dobiášce přímo u paneláku kradla sjezd pro kočárky

neděle, 2. února 2014, 16:48Trošku si přivydělat na železném šrotu napadlo v sobotu partičku tří mužů a ženy. Takový sjezd pro...

Policie: Koncert Sons of Bohemia proběhl bez komplikacíPolicie: Koncert Sons of Bohemia proběhl bez komplikací

Policie: Koncert Sons of Bohemia proběhl bez komplikací

neděle, 2. února 2014, 09:30Kdo vyrazil v sobotu večer do ulic Liberce, nejspíš nepřehlédl policejní manévry. Kvůli koncertu...

Osmiletého chlapce dostali z koryta Jizery až hasičiOsmiletého chlapce dostali z koryta Jizery až hasiči

Osmiletého chlapce dostali z koryta Jizery až hasiči

sobota, 1. února 2014, 20:10Sobotní procházka po Riegrově stezce kolem řeky Jizery se změnila v noční můru pro osmiletého...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o