Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Tahle dvojice okradla cestující v autobuse. Poznáváte je?

pátek, 14. listopadu 2014, 15:42

Kapsáři, chmatáci nebo čorky. Je jedno, jak je nazýváme. Nejvíce takových drobných krádeží řeší policisté v nákupních centrech nebo městské hromadné dopravě. Právě takový případ zaznamenala také bezpečnostní kamera v jednom z libereckých autobusů. Drbna se vás proto ptá: Poznáváte zloděje z fotografie?

Liberečtí policisté hledají dvojici, která před několika dny okradla učitelku základní školy při jízdě autobusem. Pedagožka i s dětmi nastoupila do autobusu linky číslo 16 - na zastávce v Ostašově - U Školy.

„Do autobusu přistoupila i zřejmě i velmi dobře sehraná dvojice. Oba využili toho, že se žena věnovala žákům a snažila se na všechny dohlížet. Oba si pak stoupli k jejím zádům, přičemž žena se na ní tlačila a odváděla pozornost od muže, který si mezitím vyhrnul rukávy, jednou rukou se držel a druhou měl volnou. Tou také během jízdy prohledával kabelku ženy, která se starala zejména o bezpečnost převážených dětí,“ popsala celou krádež mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Dvojice byla evidentně úspěšná, neboť po vystoupení z autobusu, na zastávce Fügnerova, chtěla žena koupit další jízdenky, ale neměla čím zaplatit. V kabelce jí chyběla peněženka s dvanácti sty korunami, osobními doklady, doklady od vozidla a platebními kartami.

„Průběh krádeže i toho, jak byla dvojice sehraná, zaznamenala kamera v autobuse. Díky ní mohou občané vidět oba podezřelé a poskytnout nám informace k jejich totožnosti, případně k jejich pohybu,“ dodala mluvčí. Jakékoliv informace ohledně totožnosti zlodějů přijmou policisté na lince bezplatného tísňového volání 158 nebo Liberecká Drbna na e-mailu redakce@libereckadrbna.cz.

Dávejte si v městské hromadné dopravě dobrý pozor na své věci. Podobné krádeže jsou na denním pořádku. Dvojice se navíc může pohybovat i v jiných autobusových linkách či tramvajích.

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

U libereckého soudu opět stanul doktor "Čuně"U libereckého soudu opět stanul doktor "Čuně"

U libereckého soudu opět stanul doktor "Čuně"

pátek, 14. listopadu 2014, 07:14Výslechem svědků a soudních znalců pokračoval ve čtvrtek v Liberci soudní proces s lékařem...

Nikoho jsem zavraždit nechtěl, říká Jaroslav BartákNikoho jsem zavraždit nechtěl, říká Jaroslav Barták

Nikoho jsem zavraždit nechtěl, říká Jaroslav Barták

středa, 12. listopadu 2014, 11:58V Liberci dnes začal soud s lékařem Jaroslavem Bartákem. Podle obžaloby plánoval vraždy tří lidí a...

U libereckého soudu dnes začíná líčení s doktorem "Čuně"U libereckého soudu dnes začíná líčení s doktorem "Čuně"

U libereckého soudu dnes začíná líčení s doktorem "Čuně"

středa, 12. listopadu 2014, 07:44Za přísných bezpečnostních opatření začne dnes v Liberci soud s lékařem Jaroslavem Bartákem, který...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o