Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Středa přála zlodějům, kradli v Datartu i Bauhausu

pátek, 7. června 2013, 10:31

Slušný lup si odnesl ve středu z Datartu na Soukenném náměstí v Liberci neznámý zloděj. Ani jeden ze zaměstnanců si nevšiml, že odchází přes pokladnu bez placení s novým iPodem v ruce. Prodejně elektra tak způsobil škodu za více jak patnáct tisíc korun.

„Poté, co si prodavači všimli, že iPod v regálu chybí a zjistili, že ho u pokladny nikdo nezaplatil, krádež oznámili policistům,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková. Podle ní by si zloděj v případě dopadení mohl ve vězení posedět až dva roky.

Jiný chmaták, evidentně domácí kutil, vyrazil ten samý den do libereckého Bauhausu na nákup za „pět prstů.“ Do batohu si naskládal zboží za necelých deset tisíc korun. Pozornosti ostrahy ale neunikl.

„Pracovníci bezpečnostní agentury ho chvíli sledovali, a když viděli, že prošel přes pokladnu, aniž by svůj „nákup“ zaplatil, zadrželi ho,“ doplnila Ivana Baláková. Dvacetiletý Slovák měl v batohu schované mosazné nástěnky různých velikostí.

Napsal Michael Daněk

Štítky zloděj, policie, bauhaus, datart, krádež

Kam dál?

Škody po povodních sčítá pětačtyřicet obcí v krajiŠkody po povodních sčítá pětačtyřicet obcí v kraji

Škody po povodních sčítá pětačtyřicet obcí v kraji

pátek, 7. června 2013, 06:50Celkem pětačtyřicet obcí v Libereckém kraji sčítá škody na majetku. Jen na dopravní infrastruktuře,...

Ze zastávky se už autobus nedostalZe zastávky se už autobus nedostal

Ze zastávky se už autobus nedostal

čtvrtek, 6. června 2013, 20:09K nehodě autobusu, který jel do průmyslové zóny, došlo dnes odpoledne v Londýnské ulici v...

V centru Liberce v noci hořel opuštěný důmV centru Liberce v noci hořel opuštěný dům

V centru Liberce v noci hořel opuštěný dům

středa, 5. června 2013, 12:57Nekonečně studené počasí si nejspíš chtěli zpříjemnit bezdomovci, kteří obývali jinak opuštěný dům...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o